Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalon mibe tudok befektetni...

Fiatalon mibe tudok befektetni 1 millió forintot?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok, ebben a félévben gyűjtöttem össze ezt a pénzt, és szeretném valamibe befektetni, de ötletem sincs mibe tudnám :/
2021. jún. 11. 00:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Magadba fektesd, tanulás, nyelv, utazás, jogosítványok... Ezekkel többre mész. Az ilyen dropshippinges vállalkozást el kell felejteni. Vállalkozni akkor kell, ha már értesz valamihez, és bevállalod a rizikót, hogy nem biztos, hogy sikeres lesz. Amúgy a NAV már mindent lát, nem lehet trükközni (vagyis nagyon nehéz), illetve elég egy jóakaró is, hogy utána akár több százezres bünti legyen, 1 millió meg a mai világban már nem olyan nagy pénz. Esetleg rakd félre államkötvénybe, ha lakást veszel önerőre is gyűjteni kell.
2021. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
1 millió nem sok pénz. Nagyon hamar el lehet költeni. Én magamba fektetném be: tanfolyamok, jogsi, hobbi, utazás, könyvek. Akármi, amiből csak profitálok.
2021. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

"Akinek ez nem megy, az buta nagyon, mert nem nehéz."


Piaca válogatja, hogy a szabályokat betartani mennyire nehéz.

2021. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Akik a tanulásra szavaztak, azokkal értek egyet én is. Magyarországon ez még nincs túl magasra értékelve, így egymillió forint ilyen célra elég jó pénz, míg gyakorlatilag bármilyen értelmezhető egyéb befektetésre, amiből hasznot remélsz, elég kevés.


Saját példa: közgáz diplomáim+mérlegképes könyvelő, adótanácsadó bizonyítványok után belekezdtem az okleveles könyvvizsgáló képzésbe, saját zsebre. Az országban megszerezhető legmagasabb számviteli képesítés, a ~2,5 éves tanfolyam+vizsgák kb. 600 eFt-omba kerül várhatóan összesen, a Kamara szerint évente kevesebb, mint 10 ember szerez ilyen képesítést (nem könnyűek a vizsgák, ez tény, de aki elvégzi, annak azért várhatóa lesz munkája). Namost ez a 600 eFt az kb. egy átlag audit feenek megfelelő összeg, tehát egy munkadíj (néha több, néha kevesebb). Nem mondható drága képzésnek szerintem egyáltalán.


Másik példa: amikor a feleségemnek már elfogytak két diplomára az állami félévei, még gondolkodtunk, hogy elvégezze-e munka mellett a pénzügy MSc-t is, költségtérítéses formában. Nem volt gond a pénzzel már akkor sem, de azért átgondolja az ember, hogy félévenként 400 eFt, azaz összesen 1.600 eFt mikor fog megtérülni. A képzés után egy éven belül kapott egy remek ajánlatot (manager), ahol a képzés teljes költsége kevesebb, mint kéthavi fizetése, a pozícióhoz pedig nagyban hozzájárult, hogy említett szakon is tanult. Azt hiszem, nem kérdés, hogy megérte-e.

2021. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ mi a cél, mennyire akarsz kockáztatni. Minimális kockázat, minimális kamat, állampapír.

Most szerintem megéri bitcoin.t venni, de ennek kockázata elég jelentős. A két véglet között meg amire éppen banki portfóliókban gondolod.

Hosszabb távon gondolkozva, nyelvtanulás, fogorvos stb stb

2021. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, képzések es onfejlesztes. Igy allaskeresesnel ki tudsz majd emelkedni a tobbiek kozul.
2021. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően képzett lennél, ez a havi fizud is lehetne, nem a spórolt pénzed. Ezért (is) kell tanulni. Minél többet, minél jobb irányba!
2021. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!