Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás menete ?

Hagyatéki tárgyalás menete ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas az ilyesfajta témában. Édesapám nemrég lett eltemetve, sem ügyvéd, sem senki nem keresett egyszer sem ezzel kapcsolatban. Sem a haláláról nem szólt úgyvéd sem az illetékesek. ( egy barátja tájékoztatott róla ).

Tehát az lenne a kérdés, ha én vagyok az egyetlen örökös, (végrendelet nélkül) és halotti bizonyítvány hiányában mi a teendő? Szerencsére sosem kellett ilyesmivel foglalkoznom, így hiába kutatok q neten , nem igazán értem az ott található információkat.



2021. jún. 14. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában úgy megy a dolog, hogy arra a címre, ahova be volt jelentve az elhunyt küldenek egy kitöltendő nyomtatványt. Ott bekérnek minden adatot, amit mondjuk az elhunyt vele élő hozzátartozója (feleség/férj, gyerek, stb.) biztosítani tud. A kérdőív kitér az örökösökre is. Tehát kutatják a hagyatéki eljáráshoz az adatokat. Az alapján aztán elindítják a hagyatéki eljárást - gondolom - úgy, hogy az érintetteket erről értesítik. Ez azért hosszadalmasabb, mert a hagyatéki ügyintéző lekéri az ingatlan-nyilvántartás adatait, a gépjármű-nyilvántartás adatait stb., bankokat keres meg azért, hogy az elhunyt vagyonát feltárja.


Az elhunyt lakhelye szerinti polgármesteri hivatal hagyatéki ügyintézőjétől érdeklődj apukád ügyével kapcsolatban. Jelezheted is neki, hogy a fia vagy, mi a teendőd, tudnak-e róla, hogy törvényes örökös lennél.

2021. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál indul az ügy, és utána kerül a közjegyzőhöz.
2021. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia. Sajnos nekünk is épp aktuális.a bizonyítvány nélkül azt mondták el se induljak pl szolgáltatóhoz , bankhoz( vissza kellene utalni pénzt ) aztán volt ahol azt mondták majd mindent a hagyatéki után. Jövő héten akartam bemenni az önkormányzathoz, de kedden már jött tőlük levél , hogy hagyatekira mit kell osszekesziteni. 8 napon belül.
2021. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!