Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Osztatlan közös tulajdoni...

Osztatlan közös tulajdoni részt vásarolnék,de nem akarják megosztani. Tanács?

Figyelt kérdés

Egy három szintes ház egyik lakását vàsárolnám meg.

A ház nincs felosztva. Három tulajdonosa van.

25%-ot vennék meg,ez pont kiteszi a lakásomat.

A másik 25%al rendelkező hajlandó lenne megosztani,de az 50%al rendelkező nem, mondván kisemmizem,és a lakásom fele az övé,plusz azon kívül minden. Öreg,és nem ért a szép szóból.

Egyébként az eladó fél,és a többi ház tulaj rokoni kapcsolatban van. Én korrekten leültem,hogy ez lenne jó.(mivel egy ideje én élek a lakásban,én tartom rendben)

A megosztási szerződéssel lefixálnánk kinek milyen van,stb. De a bácsi szerint én csak jogtalanul akarok részhez jutni.

Nos,az már biztos,hogy a nevemre kerül, csak szerettük volna épeszű ember módjára megvitatni,hogy mivel én nem vagyok rokon, ez így lenne helyes,és mindenki védve van.

A testvére szerint nem is vehetek meg itt semmit,mert a másik tulajdonosnak, akitől venném semmi köze itt semmihez.

A tulajdoni lap nem ezt bizonyítja,ugyanis tényleg van25%-a.

Ők nem mondták,hogy esetleg élnének bármi felé elővásárlási joggal.

Mégis kicsit tartok tőle,hogy valamit forralnak. Ha megjön a levél,amiben benne áll,hogy joguk van elővásárlásra,és szeretnének élni is vele,nekik milyen kötelességeik vannak?

15napon belül reagálni,vagy kifizetni kellene az összeget?!

Én,mint a lakásban élő személy nem rendelkezem elővásárlási joggal?

Nem valószínű,hogy ki tudják fizetni,ugyanis már egyszer a másik 25%ot megpróbálták megvenni,de nevetséges áron! Mégis van bennem egy természetes félelem,mivan ha?

Igazából szeretek itt élni, még ha gonosz emberek is vannak erre.

Legtöbbször én gondozom az udvart. A lakást is már kifejtettem, új parketta.

Valamint vissza térve a megosztásira, valahogy nem kikényszeríthető?

Ha én úgy döntök,hogy mondjuk anyukám is ide jön hozzám lakni, ebben ne tudjanak korlátozni stb.

Köszönöm a választ,ha bármit kihagytam szívesen pótlom a hézagokat!



2021. jún. 17. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Keress egy ingatlan témában jártas ügyvédet, ő megadja a választ a kérdéseidre.
2021. jún. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Pár kérdésedre a válasz: Te nem rendelkezel elővásárlási joggal, függetlenül attól, hogy ott élsz vagy sem; nem kényszeríthető ki semmi; élhetnek az elővásárlási jogukkal, ha elő tudják teremteni azt az összeget, amit te is fizetnél érte.
2021. jún. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem. Sejtettem,bár elég fura törvény,hogy aki évek óta gondozza a lakást,annak semmi elő jóga sincs. :)

Szerintem nem fogják elő teremteni,mert nagyobb összegről van szó! Köszi a segítséget.

2021. jún. 19. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!