Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes pert indítanom a...

Pálpusztai Dezső kérdése:

Érdemes pert indítanom a biztosító ellen? Részletek alul

Figyelt kérdés

A szomszédomnál eltört egy vízcső.Hónapokig nem vette észre,miután kezdett ázni a pincénk,mi hívtuk fel rá a figyelmét.A csőtörést elhárították,az elfolyt 600 köbméter vizet jóváírták neki,a biztosító embere nálunk is felmérte a kárt,100ezer Ft értékben,és azt mondta,hogy a szomszédom lakás felelősségbiztosítására rendezik.A biztosító most mégsem hajlandó fizetni,arra hivatkozik,hogy régi,elöregedett a szigetelésünk.Hozzáteszem,beázásunk eddig soha nem volt.

Érdemes perelnem?



2021. jún. 21. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nektek volt/van biztosításotok?
2021. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,van biztosításom.De azt mondta a biztosítós ember,hogy a szomszéd lakás felelősségbiztosítására megy a dolog.

A Pénzügyi Békéltető testület,-ahová továbbvittem az ügyet-,azzal utasított el,hogy mivel nem állok közvetlen jogviszonyban a szomszéd biztosítójával,nem áll módjukban foglalkozni az üggyel.

Nem is értem,már miért kéne a szomszéd biztosítójával jogviszonyban állnom?Az eszem megáll.

2021. jún. 21. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy jogviszonyban állj a szomszéd biztosítójával. De akkor ez nem a békéltető testület hatásköre. Csak ennyit jelent amit mondtak.


Próbálkozz a saját biztosítóddal. Ők majd behajtják a szomszéd biztosítóján.


Sajnos ha nem nagy mértékű a beázás, akkor jó kibúvó a nem megfelelő szigetelésre hivatkozni. Viszont ebben asz esetben szerencsére nem nagy a kár sem.

2021. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,akkor ezt fogom tenni.Viszont nekem a 100 ezer forintos kár azért nem kevés.Pláne,hogy én kb a duplájával kalkulálok,mert annyi a valós kár.
2021. jún. 22. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Laikusaként azt mondom, hogy ezt a két biztosítónak kellene lemeccselni. A saját biztosítódra meg borítsd rá az asztalt. Károd keletkezett? Igen! Elégtelen a szigetelés? Akkor is az volt, amikor megkötötted, nem? Fizessenek csak szépen, az, hogy kin-min hajtják be nem a te dolgod. Nekem úgy fizettek ki 50E-t beázásra, hogy ki se jöttek, csak fényképet kértek!
2021. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit,igazad van!Nem nekem kéne küzdenem.Úgyhogy már fújom is fel magam,kemény leszek.Majd ha lesz valami,egy mondat erejéig beszámolok róla.Csak tanulságként.
2021. jún. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!