Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem ad a munkáltató...

Miért nem ad a munkáltató gyed-et az apának?

Figyelt kérdés
A lányunk júniusban töltötte be a 6honapot,és igénybe szerette volna venni az apa gyed-et, viszont a munkáltató elutasította azzal a szöveggel,hogy akkor csak 8oraban dolgozhat. Van,hogy 12-24-48 órában dolgoznak. Pedig a szabályok szerint ez nem befolyásoló tényező. Ilyen esetben mi a teendő?
2021. jún. 30. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Utána kellene nézni pontosan a gyed-el kapcsolatos jogszabályban, hogy ezek a féltelek az anyára vagy mindkettő szülőre vonatkoznak.


Másrészt úgy tudom bizonyos korlátozásoktól el lehet térni, ha ez a szülő hozzájárulásával történik.

2021. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Amúgy a munkáltatónak kötelessége továbbítani az igénylést a megfelelő szerveknek.


Max ők (asszem Államkincstár) utasithatják el.

2021. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a baj,hogy ők nem is hajlandóak foglalkozni a dologgal,pedig többen is kérték már. Nem csak mi.
2021. jún. 30. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tudod kötni az OEP utódján keresztül. Amúgy az ombudsmanhoz tudsz talán fordulni, hogy vizsgálják ki az ügyet.
2021. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!