Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A folyószámla egyenleg tartozá...

A folyószámla egyenleg tartozást jelez?

Figyelt kérdés

Új ingatlanba költöztünk, és két év alatt sem sikerült a víz-és csatorna átiratása a nevünkre. Már hívtam őket csomoszor, voltunk bent személyesen, elküldtem az összes dokumentumot. A legnagyobb bajom, hogy nem kapunk számlákat, és nyilván végül tetemes összeg lesz.

Ma bedobta az előző tulajdonos (!) a ladankba a számlát (holott világos, hogy ő a régi tulaj), ő kapta meg, az utolsó két hónapról az új címere (meg kellett adni az átírási kérelemben a regi tulaj jelenlegi elérhetőséget).

Megáll az eszem. Ez 12 ezer forint, de az all a lap alján, hogy “A nyilvántartás szerinti folyószámla-egyenlege a számla kibocsátásakor 120 ezer forint.”

Most ez akkor ennyi tartozást jelent? Ahhoz miért nem küldtek csekket?



#vízművek #Folyószámla-egyenleg
2021. jún. 30. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ennyi a tartozás, a végén lekötnek titeket a vízhálózatról. :/

Menjetek be az összes doksival felszerelkezve kézenfogva az előző tulajjal és ne hagyjátok lerázni magatokat, ne menjetek el amíg nincs meg az átírás.

2021. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Amíg a tartozást nem rendezi az előző tulaj(mert a 120 ezres tartózás gondolom az övé) addig nem tudjátok szerintem átíratni.
2021. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

Ezt megszívtad: [link]


Akár el is zárhatják a csapot, ha nem fizetted ki(vagy az előző tulaj) a tartozást.

2021. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hinnem, hogy ő titkolta el. Írtam, hogy két éve ott lakunk, az alatt simán felgyülemlett ekkora összeg. Van valami halvány emlékem, hogy mintha tavaly márciusban jött volna számla, de azóta sem semmi.

Elvileg a férjem intézte volna, gyakorlatilag most ragadtam magamhoz az ügyet.

2021. jún. 30. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Reális lehet, hogy ennyi fogyasztásotok összejött 2 év alatt. Mi 2 havonta kapunk számlát, olyan 8000 Ft körül fizetünk, szóval hasonló fogyasztás mellett összejöhet akkora összeg. Amúgy jól meg kell fenyegetni őket, hogy jogi segítséget fogtok kérni, hogy nem képesek átírni egy órát és nagyon indokuk sincs, hogy miért.
2021. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma is velük, júliusban rendezik az átírást, az nem derült ki, miért kapott a régi tulaj az új címére számlát, de ne fizessem be, mert nem az én nevemre szól. És azt mondták, a vizet nem szokták elzárni...

Hát, így állunk.

2021. júl. 1. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!