Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ezzel a pénzzel?

Mit kezdenétek ezzel a pénzzel?

Figyelt kérdés

Az éven eddig sikerült összegyűjtenem 2000€-t.Ti mibe fektetnétek ezt az összeget.Én gondoltam aranyra,esetleg betenni a bankba kamatozni,vagy esetleg állampapírok.Kinek mi jött be eddig befektetés terén?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2010. aug. 26. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez elég kevéske.

Bankban semmit sem kamatozik, és sehogyan sem kamatozik sokat.

Amit én csinálnék vele, az az, hogy vennék valamit nagyon olcsón, és elpasszolnám drágábban. Ne kérdezd, hogy mi lehet ez a termék, keresgess!!!

2010. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem 560 ezer Forint körüli összeg elég szép. S gondolom, mivel euróban takarítottad meg, ezért nem Mo-on.

Ha mégis, akkor azt tudnám tanácsolni, hogy van olyan pénzintézet, hogy Takarékszövetkezet. Ott a takarékszelvény a legjobban kamatozó: évi 9-16 % között mozog. Ez azt jeleni, hogy pl: beteszel 100ezer Ft-ot 3 hónapra, s a 3. hónap lejártával megújíthatod a szelvényt, de ki is veheted. S a kamatod olyan 1200-1500 Ft-ot megkapod.


A banki kamatok elég alacsonyak. Viszont

2010. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

9-16% kamat? Meseszép. A jegybanki alapkamat 5,25%.

Én végigjártam a város összes bankját, és a 10% körüliek mindig macerásak voltak.

Jah, ha euroban van, az még kevesebbet kamatozik.

2010. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Aranyat akkor vegyél, ha hosszú távra tervezel szerintem 10 év alatt elég kockázatos. Egy 50g-os tömb most olyan 470-480eFt körül van.
2010. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos ezek szerint tényleg nincsenek vmi jó lehetőségek.

Ezt nem is tudtam h ha euroban van a pénzem,akkor sokkal kisebb rá a kamat.

2010. aug. 26. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
3%-nál többet nem nagyon adnak az euróra.
2010. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Aranyat javaslom neked! Mindig jobb mint a bank!

És nem 10 éves befektetés!

Sajnos a gazdasági helyzet miatt már 4-5 hónap után pluszban van! A mai világban ez a legbiztosabb!Ha érdekel, szívesen adok infót privátban!

Bankba csak akkor, ha nagyon rövid időben gondolkodsz! Néhány hónapban... Akkor is csak azért, mert nem neked kell vigyázni rá!

2010. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még valami!

Az aranyról csak az igyekszik lebeszélni, aki nincs tisztában vele!

2010. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is bele kell kalkulálni, hogy az eladás/vétel árfolyam között 11-12% van ami elég sok. Persze ha te tőzsdei aranyról beszélsz akkor más a helyzet.
2010. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!