Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha meghalok fél év múlva és...

Ha meghalok fél év múlva és most az örököseimre iratom az örökségüket (ingatlan), akkor megkímélem őket a hagyatéki tárgyalástól, ügyintézéstől, várakozástól?

Figyelt kérdés
Azt olvastam most a korona miatt iszonyat elhúzódtak a hagyatéki tárgyalások, feltorlódtak az ügyek. Nem is csak a több halál miatt, hanem mert nem szívesen tartanak élőben sem tárgyalást. Állítólag a nagyon egyszerű eseteknél is több, mint fél évet kell várni az értékbecslésre, közjegyzői határozatra, hagyatéki tárgyalásra. Ezzel el lehetne ezt kerülni?
2021. júl. 4. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Elméletileg igen, de ha mégsem halálozol el tragikusan, de kellene az ingatlan akkor hogy lesz? Végül is ha tudod, kinek mit szánsz, haszonélvezeti jog megtartásával rájuk írathatod.
2021. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Ha haszonélvezettel adod nekik az ingatlant, akkor jóval több illetéket kell befizetnetek mint sima ajándékozás esetén.
2021. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Ne legyél ennyire tapintatos, majd elintéződik az a hagyatéki eljárás.

Én egy hosszabb kórházi kezelés alatt háromszor voltam klinikai halálban, már az urna kiválasztásánál tartottak a gyerekeim.


A nővérem fél millióért felújította a nagy családi sírhelyet az és a nevét is rávésette, hogy a gyerekeinek ne okozzon kiadást.

(Mind a kettő bőven millió felett keres)

Nekem kicsit morbid


Jó egészséget neked!

2021. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!