Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A temetési költség összegét...

A temetési költség összegét visszaigényelhetem a hagyatékból?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég hunyt el az édesanyám. Nem álltunk közel egymáshoz, nem ő nevelt fel és a kapcsolatot sem igazán tartottuk.


Mikor elhunyt, akkor az egész családom behúzta fülét-farkát és köddéválltak. Senki sem adott bele a temetési költségbe, így teljesen egyedül kellett intéznem és állnom az egészet. Ez úgy, hogy közben kierőszakolták, hogy milyen temetést akarnak neki. Mit ne mondjak, nem jött túl jól az a pénz kiesés, de mindenképp szerettem volna, hogy tisztességgel legyen eltemetve.


Ma felhívott a hagyatéki ügyintéző elkérni a halotti anyakönyvi kivonatot és elmondta, hogy a kiértesítés előtt már ott kopogtatott a két testvérem, hogy bejelentkezzenek, mint örökösök.

Nem vagyok irigy, félreértés ne essék, de ezt a viselkedést undorítónak találom.

Egy forintot nem adnak bele a temetési költségekbe, még csak egy ügyet sem intéznek ezzel kapcsolatban, de követelni az örökségüket, azt tudják.


Így ha van arra valami esély, hogy az ő részükből levonásra kerülhessen a temetés költségeinek rájuk eső része, azt mindenképp szeretném megigényelni.


Valaki tud erről mondani nekem valamit? Lehet ilyet? Ha igen mi a folyamata?


Köszönöm!



#hagyatéki ügyintézés #Temetési költség visszaigénylése a hagyatékból
2021. jún. 15. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Meg van minden ezzel kapcsolatos számlád? Ezeket természetesen bemutathatod az ügyintézőnek.
2021. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg van.


De ha bemutatom, van arra esély hogy levonásra kerüljön az ő részük?

2021. jún. 15. 13:46
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen van. A számlákad ad be a közjegyzőnek, hogy csatolja a hagyatéki ügyhöz. Így elosztják a teljes temetési költséget annyi felé ahány örökös van. Nálunk is így volt. Mi fizettük ki a teljes temetési költséget, de rögzítve lett a hagyatéki íratban mint tartozás.
2021. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De akkor az én részemből már nem kerül levonásra, csak az övékéből, ugye? Hiszen én fizettem ki.

Valamint akkor ezt az összeget az én számlámra írják jóvá?

2021. jún. 15. 14:11
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Hát nem tudom...

Ilyen van, hogy a közjegyző levon bármit is az örökségből?


Szerintem nem!

2021. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Tegyük fel, hogy 4 örökös van. Te fizetted a teljes temetésiköltséget ami ( egyszerűsség kedvéért) legyen 4 millió forint (tudom nincs ennyi, de így egyszerűbb számolni) Te számlákkal igazolod, hogy kifizetted a 4 milliót. Közjegyző mint temetési tartozás rögzíti a hagyatéki okíratban. (ahogy mindenki más aki igényt tart a tartozásra legyen az villany, gáz, víz, lakbér, hitel stb tartozások) Tegyük fel, hogy a teljes örökség összértéke 12 millió forintnak megfelelő ingó vagy ingatlan vagyon. Közjegyző elmondja, hogy 12 millió forintnyi örökség van ami képezi 1 ingatlan, 2 kocsi etc.. Van 4 millió forint tartozás mint temetési költség. 4 örökös lévén az összeget elosztják 4 felé vagyis 1 millió fejenként. MIvel te már ki van fizetve már a részedről, így csak a másik 3 örököstől vonnak le fejenként 1-1-1 milliót. ( tőled nem, mert te már rendezted a tartozásodat. Remélem érthető volt.
2021. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

5-nek.

Van lehetőség tartozást a hagyatéki eljárásnál megigényelni. Mi is megigényeltük a temetési költséget.

2021. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

6-osnak

Ha nincs pénzbeli örökség, csak ingatlan, miből von le a közjegyző pénzt?


7-es

Igényelni lehet, de mi a garancia, hogy a másik fél fizet?

2021. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os. Értem, de nem volt és nincs is tartozásom, hiszen minden költséget én álltam.


A másik, ha levonják azt az összeget, akkor az én számlámra írják jóvá?

Szintén kérdés még, hogy mi a garancia, hogy fizetni fognak? Nyilván ha rajtuk múlik, akkor nem fognak, hiszen ha akartak volna, akkor beszállnak a temetési költségekbe.

2021. jún. 15. 22:39
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonnak le semmit es a kozjegyzo nem utal szamlara!


A kerdezo akkor kap penzt, ha a masik felnek van fizetesi hajlandosaga!

2021. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!