Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amazon webáruház miért küld...

Amazon webáruház miért küld naponta levelet, hogy be akar valaki lépni a felhasználónevemmel?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdés az, hogy valakik a felhasználónevemmel be akarnak lépni, hogy maguknak rendeljenek? Volt, hogy azt az üzenetet küldte az Amazon, hogy Spanyolországból, Lettországból és más távoli helyeken próbának meg bejelentkezni a nevemmel.

Emiatt töröltem is a regisztrációmat valamelyik nap. Erre ma megint jön az üzenet, hogy Japánból akarnak belépni a nevemmel.

Igazából tudna valaki rendelni magának valamit onnan, ha be tudna lépni? Itt arra gondolok, hogy gondolom az én számlámat terhelné meg. De a netes fizetést meg csak úgy engedélyezi a bank, ha a telefonomra érkező jelszót beírja valaki. Amit a hacker nem tud.

Van mitől tartanom?

(Pláne, hogy töröltem az oldalamat.)



2021. júl. 7. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Amazonos vásárláskor nem fog a bankod megerősítést kérni
2021. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is jött, nálam Ukrajnából próbáltak belépni. Ellopták az Amazon adatbázisát, úgy tűnik.
2021. júl. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell minden alkalommal kódot beírnod és nem is minden összeghatárnál, új oldalról való vásárlás esetén az első 1-2 alkalommal kéri, utána már nem.

Wish: 1-re kérte, utána már nem

Amazon: elsőnél nem kért a 2.-nál kért, utána nem

Mobiljegy: 1-er kért csak

Mobilfeltöltés: 2-er kért, utána már nem

stb.


Amennyiben elvan mentve a kártyaadatod, vagy már vásároltál kódkéréssel, szabad rablás van a belépés után.


Haverom használta 2020. januárjában a gépemet vett valamit neten keresztül és a gépem megjegyezte, idén automata bejelentkezésnél véletlen az övéről költöttem el 60eFt-ot a számlakivonatomnál meg csodálkoztam LOL NEM VONTÁK LE :)


Nyugalom visszafizettem neki!

2021. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyszer regisztráltam, de sosem rendeltem onnan, hiányzott valami bizalom.

Remélem nem lesz gond, se nálam, se másnál.

(Bár két dolog furcsa. 1: Az Amazon az egyik legnagyobb webáruház. Hogy engedhet meg ekkora lazaságot. 2: Töröltem magam náluk, ha jól emlékszem ez minden Amazon oldalra vonatkozik, országonként. Akkor törlés után hogy akar valaki belépni mégis a nevemmel?)

2021. júl. 8. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, gondolod, hogy törlés után nem marad meg egy adatbázisban minden korábban feltöltött adatod? :-)
2021. júl. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!