Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet mit tanulni a gazdagoktól?

Lehet mit tanulni a gazdagoktól?

Figyelt kérdés

A gazdagok szerintem ugyan olyan emberek, mint mi. Annyi kivétellel, hogy szerencsésen alakult a karrierjük. Bármit kérdezel tőlük, semmi olyat nem tudnak mondani, ami gondolatindító lenne.

Ha a gazdagoktól lehetne bármit tanulni, ami közelebb visz a gazdagsághoz, akkor egy órás beszélgetés is tartalmazna az átlagember számára új információkat. De erről szó sincs.

Vagy én kérdeztem rossz embereket?


Ha egy gazdag mentorálni kezdene egy átlagembert, akkor az átlagember képes lenne meggazdagodni?



2021. júl. 11. 14:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Valakinek vagy van ehhez affinitása vagy nincs.


Hogy lehet tőlük tanulni bármit azt max a szélhámos kócsok próbálják előadni, hogy vegyék a szar tananyagaikat.

2021. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet,ahhoz jó családba kell születni,vannak alap dolgok nyilván de azt egy takarékoskodni tudó átlag embertől is megtudod tanulni,nem vered el a pénzt olyasmire amire nincs szükséged,és vásárlás után már felét sem éri
2021. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem tanulható nagy arányban igen. Nyilván szerencse mindenhez kell, de a szerencse is valahogy véletlenül mindig azok mellé áll, akik tettek is érte.

Amikor még diák voltam és szerettem volna vagyonos ember lenni, akkor rengeteg könyvet, cikket elolvastam, mert arra voltak kíváncsi, hogy mit csinálnak másképp, miben más a gondolkodásuk, mint az átlagembernek. Abszolút recept nincs, mert minden ember más, mindenkinek mások a lehetőségei, mások az erősségei stb. Sok különböző út vezet a gazdagsághoz. Ennek ellenére vannak bevált alapok is azoknak, akik maguk építgetik a vagyonukat.

Visszatérve rám, elkezdtem, majd a párommal elkezdtük együtt csinálni és több év után, már látszik az eredmény. Szóval igen, tanulható. A jó mentor ezen sokat gyorsíthat. Természetesen kizárólag a legális útra gondoltam.

2021. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
40%

Egyik válaszadóval sem értek egyet.

Igen is lehet fejelszteni a pénzügyi intelligenciádat.

Ha megérted, hogy hogyan működik a gazdaság amiben élünk, akkor már is közelebb kerülsz a gazdagsághoz, mert kitudsz kerülni válságokat, vagy éppen fel tudsz rájuk készülni. Pénz nélkül is lehet pénzt csinálni, csak időt kell fordítani az adott dolog elsajátításához, és kreatívnak kell lenni. A szegény ember a pénzért dolgozik, a gazdad pedig a pénzét dolgoztatja. Továbbá olyan nem létezik, hogy rossz befektetés, ilyen nincs! Olyan van, hogy rossz a befektető. Sokat kell olvasni és fejleszteni magadat. Ahhoz, hogy gazdag legyél kell egy üzleti terv, egy olyan terv amiben mérlegelsz mindent, és az adott területen kiismered magad.

2021. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
#3 Mit csináltak másként az általad olvasott cikkek alapján?
2021. júl. 11. 14:48
 6/42 anonim ***** válasza:
76%

@14:40


Attól hogy valaki átlag feletti pénzügyi intelligenciával rendelkezik, még nem lesz törvényszerűen belőle az új Elon Musk.

2021. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
80%

"Ha egy gazdag mentorálni kezdene egy átlagembert, akkor az átlagember képes lenne meggazdagodni?"


Persze! Ez nem varázslat, tanulható.

De annyiban trükkös, hogy a tartós sikerhez jó adag önismeretre is szükség van, ami nem tanítható, csak tanulható.


Viszont az átlagembernek ehhez le kell számolnia rengeteg átlagemberre jellemző szokással (pl. a túlköltekezés, felelősséghárítás, rövid távban gondolkodás), tehát ebben a tekintetben semmiképpen sem átlagemberek gazdagodnak meg.


Én úgy látom, és magamon, illetve a környezetemen is azt tapasztalom, hogy az önerőből meggazdagodást általában megelőzi egy jó adag belső/külső munka, mire az igazi eredmények jönni kezdenek.


A legkisebb mértékben szerencse kérdése.

2021. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

#5

"Továbbá olyan nem létezik, hogy rossz befektetés, ilyen nincs! Olyan van, hogy rossz a befektető."


Ez szerintem csak játék a szavakkal.

A rossz befektető azért rossz, mert maga a befektetése rossz.

Ha nincs rossz befektetés, akkor rossz befektető sem lehet.



"A szegény ember a pénzért dolgozik, a gazdad pedig a pénzét dolgoztatja."

Ez is játék a szavakkal és semmi több.

Ennyi erővel az időt is mondhattad volna.

A gazdagoknak dolgozik az idő, ha jó a befektetés.

"Vagyis a gazdagoknak az idő dolgozik, a szegények pedig az idejüket adják el." 2021. gyakorikerdesek


Szépen hangzik mind a kettő, de ezek üres szavak.

Azt jelentik: "A gazdag befektet és az termel neki hasznot."

2021. júl. 11. 15:10
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

"Attól hogy valaki átlag feletti pénzügyi intelligenciával rendelkezik, még nem lesz törvényszerűen belőle az új Elon Musk."


Nem is állítottam ilyet. Viszont rengeteg olyan dolog van, amivel növelheted a pénzügyi intelligenciádat, amik kihatnak az anyagi helyzetetre is. Például ha megérted, hogy miért mennek le az ingatlanárak ha tartósan nő a jegybanki alapkamat, vagy ha rájössz arra, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy a rossz pénz kiszorítja a jót, és hogyan tudod ezt kamatoztatni. Illetve miért nem létezik olyan, hogy rossz befektetés csak rossz befektető. Ha tényleg időt szánsz arra, hogy fejleszd magad akkor egy teljesen más gondolkodás mód alakul ki benned, amivel el lehet érni egy jobb annyagi helyzetet.

2021. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%

#8

Szerintem akkor rossz egy befektető, ha arányaiban véve sok a rossz befektetése, pláne ha mínuszos velük, és nem tanul a hibáiból.

Van ilyen ember is.


A gazdagság egyik kulcsa, hogy az időt elválasztják a pénzkereséstől. Vagyis: a ledolgozott órák száma nem arányos a jövedelemmel.


Képzelj el egy könyvet, amit sok példányban eladsz. Amíg alszol, pénzt termel, egyre többet és többet, de már nem dolgozol érte soha többet (maximum hirdetgeted).

2021. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!