Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idős korotokra önállóso...

Mennyi idős korotokra önállósodtatok, váltatok teljesen függetlenné anyagi szempontból a szüleitektől? Nappali tagozatos hallgatóként hogy oldottátok/oldjátok meg a lakhatást, megélhetést szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
18
2021. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
16,bár akkor még otthon laktam. 20 voltam amikor elköltöztem végleg.
2021. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen fuggetlenne nehez kerdes.

En 14-18 eves koromig teli szünetben, nyari szunetben es sokszor hetvegente is dolgoztam. En nem kaptam zsebpenzt, viszont nyilvanvalo hogy sok olyan dolgot szerettem volna amit a szuleim nem akartak illetve nem tudtak megvenni.

25 eves koromig laktam egyebkent otthon illetve ez sem igaz mert koleszos voltam eveken keresztul... diakevek alatt pedig szinten dolgoztam. Eleinte alkalmi munkakat, kesobb gyakornoki allasom volt.


A jopar ev -nem tulzok- irgalmatlan sok melojanak es takarekossaganak koszonhetoen volt eleg onerom hitelt felvenni es 25 evesen sajat lakast venni.


Szoval igy... ver, verejtek, konnyek. Szo szerint.


35F

2021. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Rengetegen felnott korukban sem fuggetlenek, csak nem a szuleiktol fuggenek, hanem a parjuktol :)
2021. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
25 évesen költöztem először albérletbe, azelőtt koliban laktam és a fél hetet otthon töltöttem. Sokkal jobb volt a szülőkkel, most mindent magamnak kell csinálni, amilyen gyakran tudok, most is haza megyek, nem pénzért könyörögni mondjuk. Magányos vagyok, utálok egyedül bevásárolni és egyéb ilyeneket csinálni.
2021. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
98%

Félárvaként 18 évesen függetlenedtem anyagilag édesapámtól. Ami azt jelentette, hogy amire pénz nekem szükségem volt iskolához, ruházkodáshoz, szabadidőhöz, tanuláshoz, képzéshez magamnak kellett fizetni. De kaját, és számlákat ő fizette, kivétel az én telefon és internet számlámat.

29 évesen maradtam egy évre otthon egyedül a kertes házunkban, amire már én fizettem a számlákat. Csak az ingatlanadót nem. És 30 évesen költöztem saját lakásba a párommal együtt.

Úgy gondolom a mai világban kva nehéz önállósodni, ha akarja az ember, ha nem, viszont egy idő után te magad is elkezdesz ketyegni, hogy már időszerű, mert nyűgös kerülgetni a szülőket. Amíg teheted maradj otthon és gyűjts a saját megindulásodra, lehet hamarabb lehet később, de 20-30 között érdemes ezt elindítani, ha jobb anyagi helyzetben vagytok inkább 25 vagy korábban, ha rosszban akkor 30 felé tudsz inkább váltani.

2021. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én éppen ennek határán vagyok 21 évesen végzősként, lakhatáson kívül minden segítséget elvágtak tőlem 16 éven korom óta. Tök büszke voltam, hogy sikerült önállóan vissza fizetnem a diákhitelt még suli alatt (szakomon 4,3 átlagra sincs támogatás), de sajnos újra fel kellett vennem mert már szégyelltem hogy egy szakadt cipőbe-ruhába járok.

Ahhoz képest hogy 3 év alatt kifizettem 1.4 milliót ugyan úgy a szememre vetnek mindent. Nehéz kiszakadni ha munkásosztály gyermeke vagy, és nem dolgozod ki a beled is, veszel fel hitelt stb csak hogy ehess és ruházkodj.

2022. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!