Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési támogatás két...

Clairvoyant kérdése:

Álláskeresési támogatás két állás között?

Figyelt kérdés
Hó végével lejár a felmondási időm az eddigi munkahelyemen, 15-én kezdek a következőn. Erre a két hétre igényelhetem az álláskeresési támogatást? Nem ütközik a "munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani" kitételbe?

2021. jún. 29. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ütközik, de pl. nálunk 2 hét mire regisztrálnak a munkaügyibe, és sorszámot kell húzni. Előfordulhat, hogy utólagosan vissza kell menni. Ja, és be kell mutatni a munkaszerződést, amikor felvettek. De nyugodtan igényeld meg akár 2 hétre is, mert jár.
2021. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jár, akkor igényelheted. Lényegtelen, hogy már előre le van zsírozva a következő munkahely. Akár 1 napra is igényelheted, ha jár. Ja és nem kell bemutatni a munkaszerződést, amikor felvettek. :)

Elég (és kötelező), ha jelzed, hogy X. Y. nappal munkaviszonyt létesítettél, kéred az álláskeresési járadék megszüntetését. Ezt lehetőleg írásban jelezd.

Én postán küldtem el ajánlott levélként. Nem utaztam emiatt sehová.

2021. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!