Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha beadtam ügyfélkapun kereszt...

Ha beadtam ügyfélkapun keresztül a 21T1011U nyomtatványt, hogy magam szeretném fizetni a TB-t, azután kell várnom valami visszajelzésre vagy már utalni is kellene a 8000-et a számlájukra?

Figyelt kérdés
2021. aug. 10. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Vissza fog jelezni a nav. Ráadásul hibaágra teszi, ha idéntől keletkezett a fizetési kötelezettség.
2021. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miért teszi hibaágra? 🤔 és akkor mit kell vele csinálni?
2021. aug. 10. 22:02
 3/21 anonim ***** válasza:
Mikirtól lennél kötelezett fizetésre?
2021. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Augusztus 1.
2021. aug. 10. 22:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan kiértesítenek, nem kell nyomtatvány.
2021. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kaptam egy levelet, hogy a 21T1011U adatlapon jelentsem be az egészségügyi szolgáltatási jogosultság kezdetét. Ezt beküldtem, de eddig csak annyi jött vissza ügyfélkapu tárhelyre, hogy beérkezett.

Arról semmit, sehol nem írnak, hogy ezután mi történik. Várjak valamire vagy ezzel egyidejűleg utalni is kellett volna?

Nem kértem csekket, átutalást jelöltem be az adatlapon

2021. aug. 10. 22:17
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis idén augusztus 1-től kellene fizetned az eü szolgáltatási járulékot és kaptál a navtól levelet, hogy add be a 21t1011u-t? Külföldön voltál esetleg? Vagy mikor szűnt meg a korábbi munkaviszonyod?

Amúgy a nav ki fog értesíteni a döntséről, amiben le lesz írva a fizetés menete is. Addig nem kell utalni nekik.

2021. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Július végéig álláskeresési járadékot kaptam, ez alatt nem kellett a TB-t fizetni, de augusztus 1-től. már kell.
2021. aug. 10. 23:24
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha álláskeresési járadékot kaptál, akkor utána passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra, nem kell TBt fizetned annyi ideig, ameddig az álláskeresési járadékot kaptad (de maximum 45 napig)

Tedd fel a NAVos levelet (az adataid kitakarásával), mert itt valami keveredés van.

2021. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Már a következő naptól fizetési kötelezettsége van.


"A munkanélküli időszak maximum 90 napja alatt az álláskereső nemcsak járadékot kap, hanem jogosultságot is az ingyenes állami egészségügyi ellátáshoz. Sokan elfelejtik azonban, hogy ha véget ér ez az időszak, és az álláskereső még mindig nem talált magának új munkát, akkor – a társadalombiztosítási ellátásokról szóló, vagy röviden TB-törvény, 2020. július 1-jén életbe lépő jogszabálya alapján – másnaptól már nem kötelesek ellátni a beteget az egészségügyi intézmények. Tehát érdemes nagyon figyelni ezt a lejáró dátumot, ugyanis már másnaptól érdemes regisztrálni a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél, és elkezdeni fizetni az egészségügyi ellátáshoz szükséges havi 7710 forintot."


Ez most már 8000 ft persze

2021. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!