Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem négy könyvet Angliáb...

Rendeltem négy könyvet Angliából, és ebből csak három jött meg. Szerintetek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történet kicsit komplikáltabb, mint a béna kérdés.

A bookdepository.com-ról rendeltem, és már sokszor gond nélkül megjött a rendelt könyv.

Két hónapja rendeltem, és egy hónapja meg is jött három. Viszont a negyedik nem.

Korona vírus, brexit, problémák a határon miatt késhetnek a küldemények. Ezt írták a bookdepository oldalán, és a levélben is amit akkor küldtek, miután megreklamáltam a könyv hiányát.

Ők legalább közölték, hogy a csomag nem nyomon követhető.

Ellenőriztem, nem a szomszédokhoz rakták be.

Tudom, hogy július 1.-től, minden EU-n kívüli csomag vámköteles, és az a baj, hogy utána rendeltem.

Az egyetlen dolog ami zavar, nem-e a vámosok fogták meg, és elfelejtették közölni, hogy megfogták a csomagot addig amíg nem fizettem ki a vámkezelési díjat.

Voltam a postán, és nagyon késségesen közölték, hogy „nem tudják”.

A postás a három könyvet szó nélkül a kezembe nyomta, se e-mailt, se értesítést nem kaptam. Bármit kérdeztem „nem tudjuk” volt a válasz.

Mi a véleményetek? Próbáljam meg a vámosokat? Vagy valahol online nem lehetne utána nézni ilyesminek?



2021. aug. 15. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Nézd meg ezeken is a csomagszámmal:

[link]

[link]


A királyi posta elég szemét módon kezeli ezen ügyleteket manapság.

Ha kiderül, hogy ők sinkófálták el meg kell reklamálni, különben eltűnik a süllyesztőben.

Én Kínából rendeltem, és nekem sem küldtek semmit. Csak a nyomkövetésből tudtam, hogy már a "falumban" van.

Szerencsémre nem tagadta le "a Jenő" a hivatalban, hanem ideadták 800Ft-ért(kis értékű volt/<150€/, ennyi az automatikus vámkezelés, áfát vásárláskor fizettem).

2021. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem oldja meg.

Nem tudom miért, de megírták nem nyomon követhető.

Nem kaptam mást, csak a saját rendelési azonosítójukat, semmi mást.

Az pedig sehol sem jó. Próbáltam.

2021. aug. 19. 08:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Írd meg a bookdepository ügyfélszolgálatának, hogy még mindig nem jött meg a könyv. Ilyenkor két dolog egyikét szokták csinálni: vagy küldenek egy új példányt, ami remélhetőleg megérkezik, vagy visszatérítik a vételárat. A covid-helyzet óta általában csak a második opciót választják, szóval visszakapod a pénzed. Azt is szokták írni, hogy ha mégis megjönne a könyv, akkor megtarthatod ingyen, nem kell nekik újból kifizetni az árát. Én már jártam így velük, kb. 2 hónap alatt nem ért ide a könyv, megreklamáltam, visszakaptam a pénzt, aztán pár napra rá megjött mégis a könyv, szóval így ingyen volt. :D Amúgy a bookdepository-ról jövő könyveket elvileg nem vámolják, mivel előre kifizetted az áfát a vásárlásnál. Nekem a múlt héten adtak fel egy könyvet, és a héten már meg is jött, nem kellett rá fizetni egy fillért sem pluszban.
2021. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!