Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol és hogy fizetem ki a...

Hol és hogy fizetem ki a külföldről rendelt termékem itthoni áfáját és VÁM-ját? Többi lent!

Figyelt kérdés

Először is tételezük föl hogy VÁM határ alatt rendelek egy cuccot, valamelyik Külföldi oldalról, és nincs raktára a közelben pl. csak Kínában, akkor az adott oldalon vásárláskor fizetem ki az itthoni 27%-os Áfát? Vagy ez hogy megy? Kapok egy csekket vagy emailt hogy kikell fizetnem ennyit meg ennyit? És kikell fizetnem kétszer a termék árát úgy értem, hogy az esetleges termék megvásárlásakor pl. legyen ez 3 euró a weboldalon kifizetem, de jön az értesítő hogy kikell pengetni a 27%-os áfát, akkor mégegyszer kikell kifizetem a terméket + a 27%-ot? Vagy csak a már a weboldalon termékemhez tartozó +27%-os részesedést? Ha valaki nem érti valaki akkor elmagyarázom máshogy.

Pl. rendelek 5000 Ft-os cuccot amin még nincs rajta ÁFA, de amikor bejön Mo-ra a termék és így 5000 FT-os termékemből lesz 6250 Ft de ebből már 5000 Ft-ot kifizettem szóval csak 27%-os részesedés marad az a 1250 Ft amit még kikell fizetnem, hogy hivatalosan is "leáfázzam" a termékemet? Vagy kétszer kell ami azt jelenti hogy 11250 Ft-ot fizetek? Lehet hülyén magyaráztam el, de ha valaki még most sem érti az írjon.

De ha pl. van Lengyel és Spanyol raktára (vagyis EU-n belüli) az adott oldalnak akkor is kikell fizetnem az Áfát rá?


Másodszor is mennyi a vámhatár? Pl. nem Euró a fizető eszköz hanem Dollár vagy más fizetőeszköz? A VÁM határ, az valutától függően vagy anélkül változik? Mitől függ a vámhatár? És hogy fizetem ki az esetleges VÁM-ot? Kapok értesítést hogy kikell fizetni ennyit meg ennyit? Hogy tudom egy esetleges terméknél ezt kiszámolni hogy mennyi VÁM? Hogy fogom tudni, a termékemet amit megrendeltem esetlegesen megvámolhatják?


Bocsi ha hülye kérdés lenne, de nem értem ezt az egész mizériát, félek mert most rendelnék úgy először külföldről valamit.

Trollok pls off!

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. aug. 31. 22:24
 1/2 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A vámhatár továbbra is 150 euró. A legtöbb kínai nagy áruház csatlakozott az IOSS-hez. Ez alapján az ÁFA a vételár része és nem kell neked befizetni, megteszik ezt ők helyetted. Egyéb esetben az ÁFA-t és vámkezelési díjat kivetéssel megállapítják és kézbesítéskor kell kifizetni a postásnak(vagy csomagküldő), de a vételárat nem kell megint. Ha online az ÁFA is meg lett fizetve a vámkezelési díj is alacsonyabb(kb 400 forint). Az EU-s raktárral csak a vámot lehet elkerülni az ÁFA-t nem, annak 150 euró felett van értelme.
2021. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A határon
2021. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!