Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 15-20 éve...

Miért van az, hogy 15-20 éve még az volt a divat hogy ami avult el az olcsóbb lett, ma meg fordítva?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy amikor még gyerek voltam, akkor az volt a divat hogy a dolgok újonnan voltak a legdrágábbak, aztán ahogy mentek ki a divatból, jött helyettük másik vagy csak simán eltel némi idő, akkor egyre olcsóbbak lettek, míg végül volt már hogy fillérekért lehetett kapni. Ma meg pont az ellenkezőjét látom, még újonnan legtöbb esetben emberi áron meg lehet venni a dolgokat, aztán ahogy eltelik 2-3 év vagy több elmebeteg ára lesz mindennek.

És most persze nem az antik régiségekről meg a régi Ferrarikról meg ilyenekről beszélek amik a milliárdosok kategóriái, hanem a hétköznapi dolgokról: könyvekről, játékokról, videójátékokról és hasonlókról. Pl. kerestem ezt a könyvet: [link]

Nem találni 15 ezernél olcsóbban, miközben anno ezek 4-5 ezres könyvek voltak, és azóta már csak használt, kopott példányok vannak eladóak is. Ha 20 évvel ezelőtt lennénk, ez most lenne vagy 500 Ft így használtan.

Mi ennek az oka, hogy ár éve már nem olcsóbbak lesznek, hanem drágulnak az avuló, divatból kimenő dolgok?



2021. szept. 13. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván egy out of print termék lehet drágább, mint újonnan, ha már nem gyártják. Vajon a kocsik, ingatlanok, elektronikai cikkek is drágulnának? Na ugye. Nyilván én is tudok mondani egy példát, de csak azért drágább ma, mert már nem kapható.
2021. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kereslet-kínálat. [link]


Ezt a könyvet vedd meg inkább.

2021. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy kis szegmensre igaz, amikből viszonylag véges mennyiséget gyártottak, írtad a könyveket (ezt egyébként én is tapasztalom), de lehetne mondani bármit ami gyűjthető, vagy pl a Legó készletekről is ezt hallottam.

De ezer egyéb dologra nem igaz, lásd ruhák szezon végén vagy használtan, nem a legújabb sorozatú elektronikai cikkek, lejárat közeli ételek.

2021. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami ritka, az mindig drága. Ezer példát tudnék hozni az ellenkezőjére, mi most adtuk oda egy könyvtárnak azokat a könyveket, amik már nem kellenek, mert antikvár fillérekért se veszi be, és ezek is ilyen populáris jellegűek, mint a tiéd.
2021. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség.


Egy Suzuki Swift 1.3 1993 jó állapotban is gombokért fog elmenni, viszont egy BMW E32 1993-asért már lehet komolyabb összeget is kifizetnek. Attól függ az adott termék mennyire számít(ott) presztízsnek, kuriózumnak.

2021. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenc írónőm felkapott regényeire várólisták vannak az antikváriumokban, mert már nem lehet őket kapni. Mivel van rájuk kereslet, ezért az árukat is feltornázzák.
2021. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!