Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha Magyarország...

Mit szólnál, ha Magyarország kormánya (is) venne állami szinten bitcoint?

Figyelt kérdés

Azaz pár milliárd forintért, ahogy ebben a fajsúlyban ügyletelni szoktak.


Salvador ezt most meglépte:

[link]


Persze arra jó mindenféleképp, hogy más (az adófizetők) pénzével játszani, aztán vagy bejön vagy nem,

ha nem, akkor úgyse miénk volt a pénz,

ha igen, akkor lopunk még többet,

mint ahogy politikuséknál jellemző.. (Magyarországon is)



2021. szept. 20. 18:06
1 2 3
 11/21 meszike91 ***** válasza:
31%

"Egyébként írd le nekem privátba, hogy hogy működik röviden. Mert általában ilyenkor derül ki, hogy fingod sincs róla."


Tök mindegy hogyan működik az csak biztonsági kérdésből fontos. Az értékét nem az adja, hanem a szerencsevadászok beleölt pénze.

2021. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Oltári nagy baromság lenne eljátszani ilyenekre az ország pénzét. Így is sok baromságra költenek.
2021. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Az nagyszerű lenne.

Jelentkeznék bányásznak.

2021. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Engem az irritál, amikor valaki piramisjátéknak nevezi. A piramisjáték egy másféle rendszer, ahol az új beszállók beugrójából visszaosztanak az előttük beszállóknak.

A bitcoint lehet lufinak vagy üres spekulációnak nevezni, de piramisjátéknak nehezen. Nincs benne strukturális igazságtalanság, szabad a pálya, mindenki akkor, annyit és annyiért ad/vesz, mint bárki más tehetné. Semmilyen előjoggal nem jár a tegnap, tavaly vagy 5 éve szerzett bitcoin a ma vagy holnap szerzett bitcoinhoz képest.

Én az állami bitcoinvásárlást nem támogatnám, de az államilag kibocsátott XHUF stabilcoinnak örülnék (MNB által garantáltan 1 XHUF = 1 HUF árfolyamon váltható kriptovaluta). Ilyesmin nagyon sok ország kormánya gondolkozik amúgy, és szerintem ez a kriptó jövője. Lehet használni normális dolgokra, boltban fizetésre, de ami fontosabb, okosszerződések elszámolására, és pénzügyi ügyletek transzparens bonyolítására. A programozható pénzben akkora potenciál van, amit ma még elképzelni is nehéz.

2021. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha az MLM-et piramis játéknak nevezik akkor a bitcoint miért ne?


Amúgy nem örülnék neki. Igaz hogy bitcoin befektető vagyok, de más az ha én döntök úgy hogy a saját pénzem egy részét ebbe fektetem s más az ha mások döntenek így az általam is befizetett adóból. Minimum szavaztatni kéne erről is a népet, így lenne demokratikus.

2021. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az MLM-et piramis játéknak nevezik akkor a bitcoint miért ne?"


Mert az MLM piramisjáték (hierarchikus, újabb tagok forgalmát régebbi tagok részére visszaosztja) a Bitcoin pedig nem.

Ha a pontyot halnak nevezik, a delfint miért nem?

2021. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 meszike91 ***** válasza:
0%

Azt írtam korábban hogy hasonlít egy piramisjátékra, nem azt hogy konkrétan az. Nyilván nem az, de aki az elején kezdte az tudott vele igazán kaszálni és végső soron a szerencsevadászok beleölt pénzének köszönhetően gazdagodott meg. A szerencsevadászok közül meg sokan öngyilkosok lettek az árfolyamösszeomlás után, konkrétan ismerek ilyent.


A végső probléma az vele hogy nincs mögötte semmilyen értékteremtés, csak a szerencsevadászok akik munka nélkül akarnak rohadt gazdagok lenni. Ez meg nem vezet sehova.

2021. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

16 nem ez a piramis játék definíciója. Ha ez lenne akkor azok a munkahelyek is piramis játékok lennének ahol az igazgató s egyéb vezetők felvétele óta vettek fel új munkást is. Ilyen munkahely pedig elég gyakori. Majdhogynem az a ritka ahol az igazgatókat cserélik, persze megesik hisz sokan váltanak vagy egyszerűen csak kiöregednek.


A hasonlatod elég találó hisz a delfint is nevezik halnak azok akik nem értenek hozzá.

2021. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk a bitcoin esetében mégkevésbe találó a piramissal való keverés mert ott egy újonnan belépő tag akar még aznap is kereshet akár milliókat is. MLM esetében azonban ehhez évek kellenek.
2021. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"A szerencsevadászok közül meg sokan öngyilkosok lettek az árfolyamösszeomlás után, konkrétan ismerek ilyent."


A szerencsevadaszok közül sokan öngyilkosok lesznek akkor is ha nem a bitcoinnal buknak. Az nem a bitcoin sara hogy X db szerencsevadász pont a bitcoint szemelte ki erre...


Érdekes én meg tudtam tenni 2017-ben hogy csak annyit fektettem be hogy nem kellett öngyilkosnak lennem, mikor 1 évvel később az ötödét érte, csak néztem bambán, hogy most mi van. Most pedig háromszor annyit ér mint amikor vettem. Ki a hibás azért hogy a szerencsevadaszok nem így tettek mint én?

2021. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!