Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mostantól már mindig ilyen...

Mostantól már mindig ilyen lesz az életem?

Figyelt kérdés

Utolsó féléves egyetemista vagyok.

Nyáron csináltam a szakmai gyakorlatomat,illetve azóta is 40 órában dolgozom egy nagy multinál+szakdoga írás, januárban fogok diplomázni.

Anyukám külföldön él/dolgozik és ma megkérdezte,hogy na milyen volt a nyaram. (Sajnos nem találkoztunk egész nyáron,most ősszel jön haza 2 hétre)

És én elgondolkodtam....hogy semmilyen.

Volt 1-2 iszogatás barátokkal,vagy 1-2 program hétvégén,illetve elutazunk a barátnőmmel 2 napra.

De semmi olyan,amit egy éve egyetemistaként csináltam , pl. heti bulik a városban sok baráttal, szétesős házibulik, ilyesmik.

És ráeszméltem,hogy idén a szemem előtt múlt el a fiatal gondtalan korszakom. Mostantól a 9 to 5 munka marad és a 2 havonta egyszer beülős szombat este.

Engem ez most nagyon lesokkolt. Nem tudom,ti is így vagytok? Főleg azokat kérdezem akik főállásban dolgoznak már és most végeznek az egyetemen,vagy akik már végeztek.

Nagyon elszomorodtam és bármit megadnék,hogy visszatekerjem az időt.

24F



2021. szept. 22. 18:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
igen. Nálunk a mérnökök is bent töltenek 40 órát hetente.. sőt ha meghibásodás van, akkor többet is.
2021. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan munkahelyed lesz, olyan kollegakkal akkor lehet veluk is menni iszogatni. Nekem sok ilyen elmenyem van. Bar az biztos h munka mellett nem olyan mint amikor egyetemen mindent leszar az ember... Lassan felnotte valsz
2021. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ilyen lesz. Én imádtam az egyetemi éveket, 3 éve végeztem és dolgozom, kb. 1 évvel ezelőtt kezdett múlni egy a poszt egyetemksta szindróma, de valszeg csak azért, mert k.rva sok lett a munka. Mi a férjemmel azért tavasztól őszig kb. 2 hetente járunk koncertekre, meg sörözni meg ilyenek, de ez mar nem ugyanaz, mint egyetemistaként
2021. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%

Olyan lesz amilyenné alakitod.

Nincs olyan szabály, hogy 8-tól 5-ig ember legyél.


Lehet belőled bármi, csinálhatsz bármit az életben. És bármikor hozzá lehet fogni, vagy lehet váltani.


Te döntesz a sorsodról, te is vagy felelős érte.

2021. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
72%
Sajnos ilyen lesz, már nekem is sikerült belátnom. Nyár elején kezdtem el dolgozni egy cégél, azóta pedig egyszerűen nincs szabadidőm. Kb. 3 alkalommal szerveztünk közös programot a barátnőimmel és ennyi volt az egész nyár. A munkahelyemen pedig én vagyok a legfiatalabb, mindenki 35+, elbeszélgetek velük, de valahogy mégse olyan mintha egy korombelivel dogoznák együtt. (21l)
2021. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
#4 főleg mikor nem jeleznek vissza a munkahelyek hónapok óta, akkor marhára én döntök a sorsomról.
2021. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Mert kishitűek vagytok. 😃
2021. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Nem ilyen lesz. Majd lesz családod, és akkor nem lesz 2 havonta sem beülögetés :)

Amúgy olyan, amilyennek te csinálod. Van aki 9to5 mellett is hetente (akár többször) is elmegy haverokkal iszogatni.

2021. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Nen ilyen lesz. Be fogod fejezni az egyetemet és utána sokkal több szabadidőd lesz, el fogsz járni nyáron nyaralni, télen síelni, lehet, hogy lesz valami hobbid.


Persze nem lesz két hónapod már valószínűleg nyaralni, de nem lesz az sem, hogy két napra fogsz elutazni nyaralni, a 8 óra után meg előveszed a tananyagot.


Valószínűleg néhány éven belül többet fogsz keresni, meg fogsz fizetni embereket/eszközöket (autó, mosogatógép), hogy több időd legyen stb.


Kipihentebb leszel és több hétvégi programotok lesz. Amíg meg nem születnek a gyerekek.

2021. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
És még nincs családod. Lesz ez durvább no para :)
2021. szept. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!