Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy jogosul...

Honnan tudom meg, hogy jogosult vagyok-e az SZJA visszatérítésre?

Figyelt kérdés

Egy gyermek után kapok adókedvezményt, viszont párom neveli egyedülálló szülőként papíron. Házasok nem vagyunk, de valójában egy háztartásban élünk, közösen neveljük a gyereket.

Tehát a gyermek után az adókedvezményt évek óta én veszem igénybe, de hivatalosan nem én nevelem.


2021. szept. 23. 08:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kijön a vonatkozó rendelet a pontos részletekkel, abból megtutod.
2021. szept. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Jogosult vagy egyáltalán a családi adókedvezményre, ha papíron a párod neveli, vagy csak felveszed?
2021. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
és az ilyeneket veszi meg kilóra a felcsúti, ők fogják eldönteni a jövőnket. Fantasztikus.
2021. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Számítottam arra, hogy az fog leszűrődni, hogy norvég segédmunkás vagyok (ha értitek).

Nem erről van szó.

Tehát a párommal együtt élünk, együtt neveljük a gyermekünket. Papíron azért nem vagyunk együtt, mert a felcsútiak szabályozása miatt így több kedvezményt kapunk (gyermekétkeztetés, stb.).

Ha norvég segédmunkás lennék, róttára csinálnám a kölköket, meg lenne dínom-dánom 3 napos lakodalom, meg CSOK, meg 3+3 milliós hitel, stb.

De mivel csak egy csóró magyar vagyok, nekem/nekünk fizetésből kell megélnünk, abból tervezzük a jövőnket, csinosítgatjuk a házunkat, stb. Próbálunk felelősen gondolkodni, és nem hitelből megélni.

A gyerek után azért én veszem igénybe az adókedvezményt, mert jelenleg én keresek, én tudom igénybe venni. Jogilag lehetséges dolog.

Az SZJA visszatérítés pusztán kíváncsiságból érdekel. Amíg nincs a kezemben nem számolok vele, nem költöm el előre.

Csak elgondolkodtam, hogy jár-e ebben az esetben, főleg úgy, hogy központilag "döntik el" kinek jár, és kinek nem...

2021. szept. 23. 13:33
 5/26 anonim ***** válasza:
Nem gondolt senki norvégnak, csak csalónak.
2021. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
5-ös: az sem sokkal jobb.
2021. szept. 23. 13:36
 7/26 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Értettem én, miért így csináljátok, egy kolléganőm lányáék is is ugyanezt csinálják. A nő több családi pótlékot kap, csomó minden ingyenes a gyerekeknek, segély az önkormányzattól, a férfi meg máshova van bejelentve.

De gyanús volt nekem, hogy ha a párod hivatalosan egyedülálló és emiatt még kedvezményeket is kap, akkor te felveheted-e az adókedvezményt, úgyhogy megnéztem a NAV tájékoztatóját:


"Ki érvényesíthet családi kedvezményt?

A családi kedvezményt az veheti igénybe, aki saját háztartásában nevelt gyermek után családi pótlékra jogosult"


Laikus vagyok, de te ebbe beletartozol?

2021. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, a fentiek alapján nem. De a könyvelőm világosított fel, hogy vannak helyzetek, ami indokolja, hogy én vegyem igénybe. Ez valami kiskapu. Ne kérdezz részleteket, nem tudom, csak felvilágosított, hogy sokan csinálják ezt.

(Nem saját könyvelő, mert nincs vállalkozásom, hanem aki tanácsot ad ilyen esetekben, illetve elkészíti az adóbevallásom).

2021. szept. 23. 14:07
 9/26 anonim ***** válasza:

A nő több családi pótlékot kap


Majd jók megszívja, ugyanis egyre több ellenőrzés indul, egyedülálló csp esetén nincs jogosultsága sem közös érvényesítésre, sem megosztásra.

2021. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9es, nem értem. Ki szívja meg?
2021. szept. 23. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!