Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldről (UK) rendeltem,...

Külföldről (UK) rendeltem, mikor járok jobban az áfával/vámmal?

Figyelt kérdés

A rendszer nem engedett 1 rendelést leadni, a 3 dolgot 2 csomagba kellett megrendelnem. Szeretnék nekik írni, hogy lehetséges-e, hogy egy csomagba adják fel azokat. Viszont rájöttem, hogy akkor 150 eur fölött lesz az értéke.

A rendelés: 100.5 font, ebből 30.5 font a szállítás

B rendelés: 91 font, ebből 31 font a szállítás

Ha jól néztem, így egyik sem vámköteles, csak áfaköteles. Ha egyben feladnák, meg bőven vámköteles lenne.

Azt nem találtam meg, hogy a vám hány százalékot jelent, mennyit kell érte fizetni.

Hogy éri meg jobban? Mondjuk a szállítási költségből lejönne 10-20 font, meg 1 kezelési költséget kell fizetni. Elvileg dpd van beírva szállítónak. Olyanokat olvastam, hogy ott csomagonként 6-8 ezer az eljárási díj, ez igaz lehet? Vámmal drágább lenne az egész vagy jobban megérné?

Valahogy meg tudom spórolni az eljárási díjakat? Olvastam ilyeneket, hogy ezt én is tudnám intézni és akkor csak a áfákat kell fizetnem. Ez igaz? Hogy tudom ezt megcsinálni?


2021. szept. 23. 10:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!