Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Mit csinálhatok...

Mit tehetnék? Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

Érettségi után szakosodtam, lett egy OKJ-s végzettségem, egyetem előtt szerettem volna dolgozni, tőkét gyűjteni, vagy külföldön kipróbálni magamat. Ezeket a terveket úgy, ahogy voltak keresztülhúzta az élet... A két éves OKJ-s képzés második évének utolsó felét online oktatásban nyomtam végig a Covid miatt úgy, hogy közben háztartást vezettem plusz a két testvéremmel is foglalkoztam. Ennek ellenére nagyon jól sikerültek a vizsgáim, örültem is neki, de hiába próbálkoztam a szakmámban elhelyezkedni nem ment, mert a vírus miatt a tapasztaltabb, évek óta ott dolgozó embereket is kirúgták, mert nem volt rájuk szükség többé. Pihentettem ezt, próbálkoztam szakmán kívül családtagokon, barátokon, ismerősökön keresztül. Egy fél év múlva hívtak be először állásinterjúra, de nagyon furán vette ki magát a dolog, nem is bántam, hogy nem vettek fel. (Én is biztos bénáztam, mert ez volt az első ilyen szituációm.) Azóta eltelt majdnem több, mint egy év, és hiába email-ezgetek, telefonálgatok legtöbbször még válaszra sem méltatnak, nem, hogy állásinterjúra hívjanak... A múlt hónapban már azt hittem összejöhet egy hely, telefonos állásinterjúm volt, mindent úgy csináltam, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, de azóta is csend van, holott hallottam, hogy xy-t felvették, mert a barátnője ott dolgozik. Oké, ezt lenyeltem, lehet tényleg nem volt nekem való a dolog. Egy hete voltam egy kifejezetten pályakezdőknek meghirdetett helyen, nagyon szimpatikus volt a környezet, a főnök, a dolgozók, itt is minden tőlem telhetőt megtettem, hogy a legjobb formámat nyújtsam. Másnap jött a telefon, hogy nem én lettem a kiválasztott, és igaz, hogy csalódott voltam, de értékeltem, hogy legalább visszajeleztek, ha már megígérték. Gondolom a tapasztalatlanságom miatt történt ez így, de, ha pálykezdőknek szóló pozícióra nem vesznek fel akkor máshova alapból esélytelenül indulok? Így hogyan szerezzek tapasztalatot?

Az egészben az a legrosszabb, hogy másfél éve itt ragadtam a szüleim nyakán, teljesen rájuk vagyok utalva anyagilag, folyton hajtanak és olyanokkal dobálóznak, hogy nem hiszik el, hogy nincsen semmilyen álláslehetőség - meg hogy mennyire munkaundorom van, holott tényleg próbálkozom, reggelente az az első, hogy a hirdetéseket nézegetem, de a legjobban az fájt mikor anyám hozzámvágta mekkora balfasz vagyok, hogy más egyből kap állást, én meg nem. Holott ők is látják, hogy 3-4 műszakos gyári munkán kívül nem keresnek máshova embert - ide pedig érthető okokból nem akarok menni - , ha mégis megpályázom vagy 0 választ kapok, vagy egy interjú után elutasítanak. A munkanélküli hivatalba is be vagyok jelentkezve, de eddig kétszer voltam bent lepecsételtetni a könyvemet és egyszer hívtak be, hogy elmehetek katonának... Az önéletrajzom rendben van, több emberrel elolvastattam, olyannal is, aki ért ezekhez. Az állásinterjúkon ugyanez, rendesen felöltözök, mesélek magamról, meghallgatom a munkaadót, kérdezek, tényleg mindent úgy csinálok, ahogy kell. Ezért nem értem miért nem sikerül, és egyre jobban frusztrál a nyomás, amit rám helyeznek a szüleim - persze megértem, ez nekik veszteség, hogy el kell tartaniuk, de könyörgöm, igyekszek mindent minimalizálni, hogy nekik könnyebb legyen, őszintén megmondom arra sem emlékszem mikor vettem magamnak utoljára bármit is, pénzt kérni pedig nem fogok tőlük. A szakmámban csak az ország túlsó felén lenne lehetőségem elhelyezkedni, de a költözés most egyértelműen nem opció, külföld szintén kilőve Covid és tőkehiány miatt is, emelt érettségizni szerettem volna, hogy elmehessek egyetemre, de még azt a "keveset" sem tudnám összekuporgatni az érettségire, nem hogy egy egyetemi tandíjat kifizessek... Ha sikerülne is bejutnom az államilag finanszírozottra a kollégiumot vagy az albérletet is fizetni kell valamiből. Úgy érzem teljesen patthelyzetbe kerültem, és nem tudok mit tenni, erre pedig csak rátesz egy lapáttal, hogy ebben az őszi-téli időszakban különben is irtózatosan depressziós hangulat uralkodik rajtam.



2021. szept. 24. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Menj el katonanak. Vagy a lidlbe dolgozni. Vagy akarhova. Ha garantalt berminimumot kapsz akkor azert menj el dolgozni, pld gyarba... Nem az a baj h nincs munka hanem tul nagyra tartod magad hogy x munkat vegezz...
2021. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem bírnám a katonai kiképzést. Lidl-be jelentkeztem, ismerős is próbált segíteni, de semmi, csak az elutasítás érkezett vissza. Már leírtam, gyárba 3-4 műszakba nem akarok, és nem is tudok elmenni, reggelente 8-ra viszem iskolába a testvéreimet, 2-4 körül pedig én hozom haza őket.

Ha a főváros környékén élsz könnyen beszélsz, én a nyugati régióban élek, és TÉNYLEG nincs munkalehetőség, ismerőseim között is sokan nem tudnak elhelyezkedni semmi áron. Nem tartom magam nagyra, sőt, árufeltöltőtől kezdve már minden normális munkahelyen próbálkoztam. Az utolsó például egy könyvesbolt lett volna, 6 órában 115e bruttóért, és hiába bólogattam mindenre valaki tapasztaltabbat választottak.

2021. szept. 24. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én tudom miről beszélsz kérdező, át is érzem (átéltem), de ha nem akarod továbbiakban a szüleidtől kapni az ívet, akkor be kellesz vállalnod a sz@rt is és munkaközben megpróbálni elhelyezkedni a kívánt szakmában. De legalább annyi kezdőpénzt össze kell spórolnod, hogy ha úgy kívánja a helyzet, költözhess odébb albérletbe.


Tehát, irány a gyár, gyorsétterem, közigazgatás, takarítás, stb. Gyárat talán azért nem ajánlom ám, mert az egy elég rugalmatlan dolog és ha munkaközben hív az esetleges munkáltató, nem fogsz tudni visszaszólni neki.

2021. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmad?
2021. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm, gyáron kívül szinte mindent próbáltam már. Nem fogom feladni, hátha, de, ha pár hónapon belül nem lesz semmi be fogok csavarodni...
2021. szept. 24. 10:58
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es Oktatási asszisztens és Kisgyermekgondozó- nevelő
2021. szept. 24. 10:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Kisgyermekgondozó-nevelővel nem csinálhatsz egyéni vállalkozóként bébiszitterkedést? Szerintem abban már így most hirtelen több pénz van, mint az állami bértáblában. Pest megyén kívűl a közszféra nagyon belterjes, oda nem fognak felvenni protekció nélkül (szintén tapasztalatból mondom sajnos).


LIDL-ből azért nem válaszolnak vissza, ugyanis ők az úgymond "mélyvíz" jellegű munkát képviselik és egy zöldfülű eladót végzettség, de legfőképp tapasztalat nélkül nem fognak alkalmazni.


Jogsid van esetleg? Netpincér/Wolt futárkodás nem lehetséges?

2021. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy a szüleid a testvéreid gondozásába (elvinni, elhozni) miért nem segítenek be?


Kezdetben mindent el kell vállalni, akár a többműszakos munkát is. Aztán lesznek ismerősök, haverok, azoknak ismerősei, haverjai. A legtöbb ember hidd el, csak így tud elindulni. Be kell ezt áldozni az elején, ha másképp nem megy. Te is azt tapasztalhatod, hogy a kapcsolatok nagyon fontosak. Előbb azokra tegyél szert, utána jobban boldogulsz.


Sok szülő több műszakba jár dolgozni úgy, hogy gyerekeket nevelnek. Mégis megoldják valahogy...


Sok sikert!

2021. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3-as, igen, ezt sajnos én is tapasztalom. Gondolkoztam már ilyesmiben, az angolom is egész jó, ha mást nem angol foglalkozást simán tudnék tartani kisebbeknek, csak fel kellene mérnem lenne-e ilyenre igény a környéken.


Akkor az ismerősöm valami csoda folytán kerülhetett be végzettség nélkül, bár az tény és való, hogy máshonnan már volt munkatapasztalta.


Itt szinte egyik sem működik, elég elmaradott ilyen téren a környék sajnos...

2021. szept. 25. 11:17
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as, apukám minden 3. nap 24 órás szolgálatban van, a többi napon pedig vagy a két heggyel, vagy más munkáival van elfoglalva, de persze van hónaponta 1-2 alkalom mikor hozza-viszi a testvéreimet. Anyukám most váltott munkahelyet, a város túlsó felére jár, már 4 órakor elmegy itthonról, és vagy hazaér mire menni kell a tevéreimért, vagy nem, csütörtökön is este tudta meg, hogy másnap 4-ig ott kell maradnia. Igazából nem esik ez nehezemre, sőt, pár hónapos koruk óta nagyon sokat foglalkozom velük - volt, hogy éjjel én keltem fel a kisebbikhez, hogy anyukám aludhasson - csak így nehéz bármit is lépni. Lassan már egyedül is hazajárhatnának, csak elég húzós a suli körül a közlekedés, zebra nincs így attól félünk, ha nem figyelnek oda egy pillanatra megtörténik a baj.


Az utolsó állásinterjúmon, sőt az előtte lévőn is mindenre rábólintottam, hiába volt szó túlóráról, hétvégéről, ünnepnapokról.

Egész nagy az ismerősi köröm, a helyi óvodában is mindenkivel jó a kapcsolatom, dadusnak fel is tudnának venni, de egyszerűen nincs hely.


Köszönöm, tovább próbálkozom, aztán majd csak lesz valami.

2021. szept. 25. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!