Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldre adtam fel csomagot. ...

Külföldre adtam fel csomagot. A megrendelő paypallal fizetett. Azt mondja üres dobozt kapott, és a alján sérülés található, mintha felvágták volna. A termék ugye ki lett fizetve. Én hogy tudom igazolni, hogy tényleg beraktam a dobozba a terméket?

Figyelt kérdés
A csomag értéke 130.000ft

2021. szept. 26. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. De ha ezt állítja akkor kérd tőle a postai jegyzőkönyvet, hogy sérülten kapta a csomagot, azzal lehet a postasnak reklamálni. A pp is ezt kéri majd tőle ha reklamálni akar...
2021. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem vetted fel video kameraval a csomagolast es a futarnak atadast akkor sehogy. A paypal elobb utóbb lefogja vonni a penzt es visszaadni a megrendelonek, te meg kezdhetsz utanajarni annak hogy a futar cegen behajtsd.

Mindegy hogy a vevod atver vagy a futar ceg elvesztette a csomagot, nagyon de nagyon de nagyon nehezen kapod majd vissza a penzed.

Sokat adok veszek, par ilyen atveres/lehuzas utan tiltottam a paypalos fizetest

2021. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván volt biztosítás a csomagon.

Menjen és intézze a postával...

2021. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha a postán adtad fel, ott lemérik a csomagot, ami rákerül a feladóvevényre. Arról küldhetsz neki képet.
2021. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben a csomag sérülten érkezik, úgy a vevőnek kutya kötelessége jegyzőkönyvet felvetetni a postával/futárcéggel, hogy sérült a csomag - ennek alapján fizetnek kártérítést.


Amikor feladtad a csomagot, akkor annak a csomagnak volt egy súlya, ami alapján fizetted a feladási díjat - ez rákerül a feladóvényre - ezt el tudod küldeni a a vevőnek (lefotózva).

Ha nem vetetett fel jegyzőkönyvet, akkor bizony ez az Ő sara. Meg lehet próálni reklemálni, de nem hiszem, hogy sokra fog menni vele...

2021. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményetek, és a segítséget!
2021. szept. 26. 16:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Most az a helyzet, hogy a paypal kéri a feladási bizonylatot, a vevő meg nem íratott jegyzőkönyvet.

A feladás mivel nem postán történt hanem futár vitte el tőlem, itt ugye 1kg lett megadva, mivel az volt a legkisebb súly amit meglehet adni… Nemértem.

Ez úgy jön le, hogy egy felvágott dobozt adtam a futárnak…

2021. okt. 10. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a futárcéget kell megkeresned, akik igazolják, hogy a futár sértetlen csomagot vett fel.
2021. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!