Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan, mikor tudom magam...

Hogyan, mikor tudom magam végezni a csomagjaim vámoltatását?

Figyelt kérdés

Futárszolgálattal fognak nekem majd novemberben küldeni 2 csomagot. Úgy tudom náluk olyan 7-10e körüli összeg/csomag az eljárási díj.

Olvastam már ilyenről, hogy ezt magamnak is meg tudnám csinálni ingyen. Hogyan, hol lehet ezt intézni? Mikor kell megcsinálni?

Én eddig egy csomagot kaptam, ahol esélyes volt, hogy majd kell áfázni és kell majd eljárási és tárolási díjat fizetni (de végül a feladó fizette). Akkor kértek be tőlem dokumentumokat, meg kaptam emailt arról, hogy miért mennyit kell majd fizetnem, de egyszer se kérdezték meg, hogy ők intézzék vagy én megcsinálom magamnak.


2021. szept. 27. 07:30
 1/1 anonim ***** válasza:
A NAV-nál kell jelezni, majd az általuk kiadott igazolást a futárcégnek kell küldeni még mielőtt az országba érkezne a küldemény. De akkor se te magad csinálod, hanem felkérsz egy külső vámügynököt, hogy csinálja meg. Neki is van eljárási díja, de 7-10 ezernél talán olcsóbban megúszhatod, ez már a rablás kategória.
2021. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!