Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e lehetőség a vámügyintézé...

Van-e lehetőség a vámügyintézést a csomagszállító cégtől eltérő céggel végeztetni, vagy akár magánemberként, és ha igen, mi a menete?

Figyelt kérdés

Az USA-ból szeretnék rendelni, magánemberként, egy speciális célhardvert (tulajdonképpen számítástechnikai eszközt), valamely online elektronikai kereskedőtől, kb 300 USD értékben. A szállítást a kereskedő fizeti, és a nagy nemzetközi csomagszállítók közül lehet választani (DHL, FedEx, UPS).


Végigtelefonáltam ezek hazai képviseletét, és bár a szállítást elvileg a feladó fizeti, egészen nonszensz, több, mint 10e HUF-t számolnak fel a vámoltatásért, habár szinte biztos vagyok benne, hogy ennek a terméknek 0% a vámtarifája.


Már kértem a NAV-tól VPID-t, és annak próbálok utánajárni, hogyan lehetne ezt a teljesen abnormális, megvágás jellegű díjat megúszni. Akár saját magam is intézném (vagy a Magyar Postát bíznám meg a vámoltatással, ha tudnék velük beszélni, és felvenné valaki a telefont náluk, de esélytelennek látszik).


A VPID-t kiadó ügyintéző furcsán nézett rám, amikor mondtam, hogy magam intézném a vámoltatást, azt mondta, azt csak ügynökségen keresztül lehet.



2016. nov. 15. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármit behozatsz az országba Eu-n kivülről, 27% ÁFÁT kell rá fizetned, azaz jelen esetben ~23 ezer forint. Azaz ezt kifizeted attól függetlenül, hogy melyik szolgáltató hozza a csomagot, vagy éppen melyik ügynök vámolja. Aztán ha van VÁM is az adott dolgon (ahogy irod, szerinted nincs), akkor fizeted még azt is, tök mindegy hol és ki vámolja.
2016. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hiába nulla a vám, ebben az esetben az áfát is kivetéssel állapítja meg a nav, és ez is a vámügyintézés része.
2016. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!