Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Készpénzes v bankkártyás...

Készpénzes v bankkártyás fizetéssel, mikor melyikkel jár jobban az üzlet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, POS terminálos fizetéskor a boltnak kezelési költséget számít fel a bank.

De amikor a készpénzben befolyt bevételt bankba teszik, tudtommal a nagy mennyiségű aprópénz benyújtása is pénzébe kerül a boltnak.

Van rá általános ökölszabály, mekkora összegű fizetés esetén melyik "ildomosabb"? (Ha van nálam kártya és elég pénz is.)


Volt már sokszor, aki szerint mindegy, de volt már, aki mérges lett volna, ha párszáz forintot kártyával fizetek ki. Mondjuk utóbbi egy kisboltos volt, neki valószínűleg saját vállalkozása a bolt, saját pénze a tét.


2021. szept. 27. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rakják be a bankba a pénzt, abból fizethetik kp-ben a szállítókat, csekkeket, béreket, stb.

Amúgy nincs ilyen, hogy illdomos vagy nem. Azzal fizetsz, amivel akarsz. Ha nem tetszik neki, az nem a te gondod. Én max ismerősök éttermében, bárjában kérdezem meg, hogy nekik hogy jó, de mindig az a válasz, hogy nekik mindegy.

2021. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Kp jobb minden esetben. Főleg ha elfelejtik beütni a pénztárgépbe.
2021. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokért!

Egy nagyobb bolthálózat (CBA, Coop, Spar...) azért inkább bankon át intézi a szállítók és az alkalmazottak kifizetését, vagy mégsem?

Az "ildomos"-at pont úgy értettem, hogy mi a jó nekik. Mert lehet, hogy van POS termináljuk, mert így akkor is tud náluk az ember fizetni, ha nincs nála elég kp, de a kártya ott van; de lehet, hogy így sokkal kisebb az eladáson a nyereségük, esetleg még veszteségük is van, de fenti okból a vevőkör megtartása miatt hosszútávon még mindig megéri. Az a helyzet, nem értek hozzá, ezért kérdeztem.

Lehet megnézem, fenn van-e a bankok weboldalán a kondíciós listáikon, mennyit vonnak le egy-egy kártyás fizetésnél.

2021. szept. 28. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A nagyvállalatok nyilván bankon keresztül intézik. Ellenben a kisebb boltok, bárok, kocsmák, éttermek nem feltétlenül, pláne mondjuk a szürkepénzeket ugye. Amúgy nem nagyon érdemes banki kondíciós listákat nézegetni, mert azok elég drágák. Bankfüggetlen szolgáltatók sokkal olcsóbban tudják biztosítani ugyanazt.
2021. szept. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!