Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz középosztály...

Miért olyan nehéz középosztálybeli színvonalon megélni, ha nulláról indult az ember?

Figyelt kérdés

30 évesek vagyunk a férjemmel, érettségi óta dolgozunk iskola mellett, külföldön is voltunk pár évet, több munkahelyen is dolgoztunk, hogy spórolni tudjunk - szóval, nem vagyunk lusták. És mégis azt érezzük sokszor, hogy tiszta küszködés az egész élet, pedig semmi extrát nem akarunk.


Van egy kis családi házunk, némileg felújítandó, erre ment el az összes albérlet mellett spórolt pénzünk, hogy legyen hova családot alapítani. Havi 50 ezer rá a hitelünk, még akkor vettük, mikor kicsit olcsóbbak voltak a házak, csak időközben úgy elszálltak az árak, hogy egyszerűen nem jutunk oda, hogy felújítsuk a házat.


Itt volt a koronavírus is, én akkor szültem, a férjemnek meg váratlanul megszűnt a munkája, úgyhogy hozzá kellett nyúlni a megtakarításunkhoz. Most van munkája, de kevesebbért, én itthon vagyok a kicsivel gyeden, elmegyek a boltba és iszonyat drága a kaja, jönnek a számlák, lassan havi 30 ezer elmegy tankolásra (muszáj mert nem a városban lakunk), de akkor még nem volt a kocsira biztosítás, javítás, semmi, ott a pelenka, a gyerekcuccok és mivel tényleg a nulláról indultunk, ezért még mindig sok mindenütt hiányzik, bútorok, ilyesmik, kb. minden hónapban kell vagy lehetne venni valamit...


Úgy érzem, szinte fuldoklunk már, hogy fenn tudjuk tartani ezt a színvonalat, pedig nem járunk nyaralni, se éttermezni, igyekszünk spórolni, de mindig jön valami váratlan kiadás is. Közben viszont muszáj úgy kijönni, hogy ne nyúljunk a megtakarításhoz, hiszen ha megint történik valami, nem lesz hova nyúlni...


Miért olyan luxus közepes életszínvonalon megélni manapság?



2021. szept. 28. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
30 évesen van saját ház , autóval jártok, gyereket finanszíroztok,1 ember dolgozik mégse haltok éhen. Tudom kevésnek tűnik de nem annyira az.
2021. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Középosztály amúgy nem szó szoros értelmébe a társadalom "közepét" jelenti. Nem úgy kell elképzelni ezt, hogy élünk mondjuk 10 millión akkor nálad 5 millió szegényebb, és 5 millió gazdagabb van
2021. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"nulláról indult az ember"


Ha ti tényleg a nulláról indultatok, akkor a ti anyagi előmeneteletek bőven átlag feletti a lehetőségeitekhez mérten.

2021. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert ha könnyű volna, akkor mindenki oda tartozna.
2021. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!