Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem akar “kivételezni”...

Miért nem akar “kivételezni” a főnök home office szempontból? Lent a többi

Figyelt kérdés

Azért írtam idézőjelbe, mert igazából szó sem lenne kivételezésről.

Baromi messziről járok be a munkahelyre kisgyermek mellett ( mégha az apja lennék.. de nem. Az anyja vagyok :D 5 óra az út oda vissza) és nem engedi a teljes otthoni melót. Heti 2 bejárás. Más csapatokban kisgyermekesek megkapták az engedélyt teljes otthoni munkára, az én közvetlen főnököm totál hallani sem akar róla.

Szerintetek hogyan lenne érdemes megközelíteni a témát hogy ez nem fair?



2021. okt. 4. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy vagy megengedi vagy lelépsz...
2021. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj nem vagyunk olyan helyzetben most hogy leléphessek :( még elméleti síkon nézve is, ha azt mondja hogy jó menjél akkor meg milyen kínos visszatáncolni
2021. okt. 4. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyűltalán nincs home office. Amikor felvetették, hogy a covid ideje alatt is inkább tanácsolták a home officet, a fönök akkor sem ment bele. Közölte, hogy amikor jelentkeztünk a munkára, akkor úgy jelentkeztünk, hogy minden nap be kell menni az irodába. Volt aki úgy mint te a távolságra hivatkozott. Erre is azt mondta a fönök, hogy amikor az állásra jelentkezett akkor is ugyanolyan messze lakott mint most. Ha túl messze van, akkor keressen másik munkát.

Gondolom te is amikor jelentkeztál erre a munkára, a távolságot is figyelembe vetted. Amúgy jó neked, mert legalább részben home office-ben vagy.

2021. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

"mégha az apja lennék.. de nem. Az anyja vagyok"


Tehát azt várod, hogy a nemed alapján privilégiumokat kapj? Korrekt dolog...

2021. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem és családi állapot alapján kivételezni emberekkel tök röhej. Gondolom covid alatt kiköltöztetek valami óccsó helyre, mert az élet csúcsa kertes házban füvet nyírni, most meg messze van minden. Azokat a munkatársaidat miért nem említed, akiknek nem hobbija a génállományuk továbbörökítése?
2021. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek hogyan lenne érdemes megközelíteni a témát hogy ez nem fair?"


Pont az nem lenne fair, hogy azért kapsz a közvetlen kollégáiddal ellentétben ho lehetőséget, mert elköltöztél a búbánatba, vagy gyereked van. Ha nem teszik lehet felmondani, ennyi.

2021. okt. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

A #6 kolléga pont azt írta, amit szerettem volna.


A másik, hogy pont az a nem fair, hogy te "kivételezést" akarsz ilyen-olyan okokra hivatkozva.

A leírtad alapján azért mert nő vagy, vagyis egy gyermek anyja... Ettől még nem fogsz a rendszeren kívül és felett állni. Örülj annak, hogy részben HO.

2021. okt. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönöm a sok èpítôjellegû kritikát… :D


Abszolút nem vágyom semmiféle privilégiumra, szimplán bántja az igazságérzetemet, hogy más csapatokban zokszó nélkül engedélyezik abban az esetben ha messzirôl járnak be, és igen bármennyire nem tetszik itt sokaknak, az még egy fô “indok”, ha gyereked van és máshogy nem tudod megoldani.

Ráadàsul èn speciel sokkal hatekonyabban dolgozom otthonrol. Hiszen nyerekek + 5 orat.

Es nem, nem koltoztem sehova, ugyanott elek ahol eddig csak ami eddig megoldhato volt 3 eve, mostmar nehezebben is kivitelezheto.

Egyebkent az eletben egy fo allandosag van, a valtozas. Az utobbi 3 evben nem csak a szemelyes allapota valtozik meg egy embernek, legyen szo akar koltozesrol, akar gyerekvallalasrol, akar uj munkahelyrol. De akar a szemelyed is valtozik harom ev alatt. Hanem most globalis valtozasok tortentek, nagyon sok mindent felboritott a vilagjarvany, es ugy gondolom nem feltetlen mervado az, hogy milyen korulmenyekkel vettek fel jo par eve.


Visszaterve a nemek es csaladi allapot kivetelezesere, szerintem az lenne a legkorrektebb, ha mindenki maga donthetne, hogy bejar-e vagy sem. Persze itt szoba jon, hogy sok kiskakas igy nem tud mikromanagelni. Csak eleg szomoru, hogy a szemelyes allaspontjaikon tul nem latnak, nem szimpatizalnak mas allaspontokkal es megkerdojelezik a home office hatekonysagat. Es persze nem vesznek figyelembe egyeb tenyezoket, mint pl a bejaras/ kisgyermek de en azert hoztam fel ezeket a peldakat mert ebben a cipoben vagyok.

Pl ha mar valaki ennyire koti az ebet a karohoz, hogy marpedig be kell jarni, es csak “indokkal” lehet home officeolni, en sok minden mast is jo indoknak tartanek. Pl jarvanytol valo felelem( erre igazabol barki hivatkozhatna :D ) idosebb szulo apolasa, stb…

De szemely szerint EN nem tennek kivetelt. A fonokom mar mas teszta.


Na mindegy, koszonom az eszmecseret.


Szep napot es eredmenyes eletet kivanok mindenkinek.

Peace.

2021. okt. 5. 06:21
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Keress mas munkat ahol van home office, amiutan kapsz, itt meg mond meg h kaptal melot amibe adnanak home officet es el szeretned valallalni, de ha megengedik akkor maradsz...
2021. okt. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd át magad másik csapatba. Három év után már el lehet adni, hogy új kihívásokra vágysz.
2021. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!