Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foodpandával kapcsolatban...

Foodpandával kapcsolatban lenne pár triviális kérdésem, amire eddig nem találtam választ sehol, segítene valaki? (Ha csak 1 dologra tudnál válaszolni a kérdéseim közül)

Figyelt kérdés

Kérdéseim a következők lennének:

-Mivel biciklivel vagy robogóval csinálnám, így felmerül a kérdés bennem, hogy télen nem csúsznak ezek nagyon? Van ezekre is megfelelő gumi, amik tényleg jók? Egyáltalán nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy télen kevesebb motorost látok az utakon.

-Hallottam olyat, hogy általában az este fele lévő műszakok telnek be, ez mennyire igaz? Szóval ezek szerint reggeltől délutánig már kezdőként is szinte mindig lenne helyem?

-Mennyi időm van venni robogót/biciklit, miután behívtak dolgozni? Van valamennyi türelmi idő a szerződés aláírására/munka megkezdésére?

-A rendszer figyeli, hogy mikor érek pontosan a címhez gps szerint, vagy már hamarabb elkönyvelhetem leszállítottnak? Ez pl jól jönne olyan esetekben, ahol egy utcára vagyok a címtől és már alig van időm.

-Ha a munkaidőmből már csak 20 perc van hátra és lehetetlen lenne kivinnem valamit, akkor már indulhatok is haza? Mi számít befejezett órának? Gps alapján figyelik?


Ha esetleg valakinek lenne személyes tapasztalata téli bicajozásról/robogózásról, azt szívesen meghallgatnám.



2021. okt. 8. 15:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy mennyire veszélyes biciklivel/robogóval közlekedni abban az esetben, ha már 4 éve aktívan vezetek autót napi szinten, jártam romániába rendszeresen (nem csak határ mellé) és vezettem már le németországba és olaszországba (szintén nem a határ mellé)?
2021. okt. 8. 15:42
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mivel biciklivel vagy robogóval csinálnám, így felmerül a kérdés bennem, hogy télen nem csúsznak ezek nagyon?"

Nem bántásból írom, de ha ennyire nem vagy "gyakorlott" a biciglizésben és motorozásban, lehet hogy nem úgy kéne kezdeni, hogy foglalkozásszerűen nyomod.


"Hallottam olyat, hogy általában az este fele lévő műszakok telnek be, ez mennyire igaz? Szóval ezek szerint reggeltől délutánig már kezdőként is szinte mindig lenne helyem?"

Általában este (munkaidő/iskola után) többen csinálják. Viszont olyankor a rendelés is több. Reggeltől késő délutánig van egy ebédidő, amikor vannak rendelések, utána és előtte jóval kevesebb. Mondjuk én nem futár vagyok, de az "ételkiadó" oldalát ismerem, és ott ez a tapasztalat.


"Azt kifelejtettem, hogy mennyire veszélyes biciklivel/robogóval közlekedni abban az esetben, ha már 4 éve aktívan vezetek autót napi szinten, jártam romániába rendszeresen (nem csak határ mellé) és vezettem már le németországba és olaszországba (szintén nem a határ mellé)?"

Az egy dolog hogy az autónak és a robogónak/biciklinek semmi köze nincs egymáshoz vezetéstechnikailag. Az meg a másik, hogy netpincérezni általában városban (max agglomerációban) szoktak, külföldre meg gondolom autópályán/autóúton vezettél le, aminek emgint semmi köze egymáshoz.

2021. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Fiatal vagyok, a kondim remek és van időm beletanulni, szóval nem annyira tartok tőle.


Köszönöm, ez jól hangzik.


Igen azt kihagytam, hogy vezettem nagyobb városokban is:D ha elutazok valahova repülővel, akkor is bérlek autót, vezettem már számos európai fővárosban. Persze nem gondoltam, hogy ugyan az a kettő, csak arra szerettem volna célozni, hogy van-e esély rá, hogy a vezetési rutin amit eddig szereztem az ér-e valamit.

2021. okt. 8. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A biciklizés csak annyiban hasonlít, hogy folyamatosan észnél kell lenni a forgalomban, egyébként teljesen más. Ha sokat autóztál már, akkor kevesebb az esélye, hogy benézel egy jobbkezes utcát. Bringával gyakran fürgébb lehetsz, de védtelenebb is vagy.

Ha teljesen elszoktál a biciklizéstől, ráadásul épp saját bringád sincs, akkor nem biztos, hogy jó ötlet hivatásos kerékpáros futárnak állni. Simán lehet, hogy fizikailag nem fogod bírni a napi 6-8 óra, illetve 40-60 km tekerést. Persze, ha kitartó vagy, előbb-utóbb belejössz, de az első 1-2 hónap nehéz lesz, valószínűleg a vártnál kevesebbet fogsz tudni keresni.

Ahhoz, hogy futár lehess, katás egyéni vállalkozóvá kell válnod, ezt hó elejére érdemes időzíteni, mivel a katát akkor is be kell fizetni, ha egy hónapban csak egy napig voltál vállalkozó. A futárcégek türelmesek, nem várják el, hogy az értesítés után azonnal szerződj velük. Ha nem adsz életjelet, időnként küldenek emlékeztető emailt. Megértőek abban is, ha hónap közepe-vége felé már nem akarod kiváltani a vállalkozóit, hanem inkább vársz a következő hónap elejéig.

A rendelést akkor jelölheted leadottnak, ha tényleg kiszállítottad. Ha hamarabb teszed, saját magadnak okozhatsz kellemetlenséget, pl. kapsz egy újabb címet, pedig még nálad van az előző kaja stb. Emellett természetesen a vásárló is látni fogja, hogy kiszállítottra állítottad a rendelését, és lehet, hogy nyomban jelzi is az ügyfélszolgálatnak, hogy még nem kapta meg az ételt. Kínos lehet az ilyesmi.

Az előre lefoglalt munkaidőt ki kell tölteni akkor is, ha a vége üresjárat. A rendszer követi a helyzeted (ami alap, hiszen másképp nem is tudnál dolgozni), és fix műszak esetén elvárás, hogy az adott zónán belül tartózkodj. Ha valami probléma miatt abba kell hagynod a munkát, azt a diszpécsernek jelezheted.

Téli bicajozáshoz, robogózáshoz fel kell öltözni rendesen, hiszen órákat töltesz a szabadban, ráadásul ott a menetszél is, ami miatt még zordabbnak érzékeled a hideget. Nagyon fontos járműnek megfelelő kesztyű, a légutak (maszk, sál, sisak) és az ízületek (térd!) védelme, a fokozott kalóriabevitelre is figyelni kell.

2021. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Köszi a választ☺
2021. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!