Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok spórolni,...

Képtelen vagyok spórolni, tudnátok takarékossági tippeket írni?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok szüleimmel élek. Soha nem tudtam spórolni de ez már nagyon zavar. Fizetés után pár nappal már nincs a fizumból. Mindent megveszek magamnak mondván dolgozok megérdemlem.... Megtakarításom nincs. Segítsetek légyszi hogy spóroljak?
2021. okt. 17. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Mielőtt írnánk tippeket, mennyit keresel? Mert ha minimálbért, akkor nagy csodát ne várj. Ha keresel 300at és 10 nap alatt elfogy úgy hogy otthon laksz, az már probléma…
2021. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg annyiból áll hogy ne költs annyit, ne költs felesleges dolgokra. Költekezz racionálisan.

Egy időbe én is ezzel a "dolgozok, megérdemlem" hozzáállással voltam, de nem túl célra vezető. Azóta múlt ez el, ami óta a lelki egészségem kicsit valamennyire helyre rázódott. Nem azt mondom hogy egy fillért nem költök magamra, ami kell azt megveszem. De nem ilyen impulzusból vásárolok, hogy "szar a kedvem akkor veszek valamit hogy jobban érezzem magam". De magamból kiindulva tudom, hogy hiába írom le ezeket, ha te éppen nem tudsz azonosulni ezzel a szemláletmóddal, akkor falra hányt borsó.

2021. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki azt, hogy amikor megjön a fizud, azonnal félreteszel (lekötsz,másik számládra átutalsz) belőle pl 50 ezret vagy akármennyit. Azzal, hogy az a pénz onnantól nincs, abból kell kijönnöd, ami maradt.
2021. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár nap alatt mindent elszórsz, akkor elég komoly a gond.

Fogjál borítékokat, írd rá a hónap napjait, és határozz meg egy napi kereted, pl a fizetésed 35-öd részét.


Minden nap csak annyit költhetsz, ami az adott borítékban van. Ezzel talán megszokod, hogy hónap végéig kitartson a pénzed.

Ami nem került borítékba, azt meg tedd félre egy befőttesüvegbe, és ne nyúlj hozzá.


Később csökkentheted a napi pénzösszeget, és több kerül a befőttesüvegbe.

2021. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy ha te pár nap alatt elszórod, mert "megérdemled", akkor ott önértékelési problémák vannak. Én javasolnám a pszichológust. Mert ezen a szinten, hiába ajánlunk szuper spórolási tippeket (lekötés, boríték), de pszichésen úgysem fogod betartani őket, mert kompenzálsz valami mást. Először azt a problémát kellene megoldani, utána sokkal sikeresebben menne a spórolás is!
2021. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Mert megérdemli" - tökéletes áldozata a fogyasztói társadalomnak és a reklámoknak :-(

Nem pszichológus kell, kérdező, hanem ÖNFEGYELEM! - hogy nem veszel meg mindent, amit meglátsz, megkívánsz.

Megkérdezheted magadtól, mielőtt megveszed:

- tényleg szükségem van rá?

- holnap is ugyanúgy meg akarom venni? (pl. mielőtt megveszel valamit, alhatnál rá egyet :-)

Meg a borítékos ötlet is jó - ha be tudod tartani.


Amúgy a szüleidnek legalább hazaadsz valamit vagy csak mindent magadra költesz?

2021. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező egyrészt azt fontos tudni mennyit keresel mert nem mindegy hogy nettó 150 vagy 600 az a pár nap alatt kifogyó összeg. Másrészt ez hogy megérdemlem valami olyasmit sugall, hogy:


1) egyrészt ezzel próbálod magad valamiért kárpótolni, tehát valamilyen hiányállapot van az életedben.


2) Nincs sok örömöd másból és így próbálod pótolni.


Szóval amíg ezt a hiányt nem fedezed fel, nem biztos hogy sokat segítenek a spórolási tippek. A pszichológus tényleg javasolt, vedd befektetésnek.

2021. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Koltozz el a szuleidtol, egess fel mindent magad utan. Aztan ha a kenyszer ravisz megtanulsz
2021. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Átlagos 160-190 között keresek. Szüleimnek 20000 adok haza.
2021. okt. 17. 20:16
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat🙂
2021. okt. 17. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!