Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Többen örökölnek egy lakást...

Többen örökölnek egy lakást és eladják, akkor az adás-vételit mindenkinek alá kell írni, vagy elég csak nekem mert velem van szerződésben az ingatlanos?

Figyelt kérdés
Azért lenne ez fontos, mert egyrészt nem nagyon vagyunk jóban és egyikünk messzire lakik és így eléggé procedúrás az egész sajnos.

2021. aug. 10. 08:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha másnak is van tulajdoni része, akkor tökmindegy hogy neked van szerződésed az ingatlanossal..

Kellenek ők is, vagy minimum meghatalmazás.

2021. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek alá kell írni, de ezt az ügyvéd intézi.
2021. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az ügyvéd intézi, csak hogy ott kell lenni mindenkinek, vagy szétpostázza? Hülye vagyok ehhez, nem minden nap hal meg az ember Édesapja.
2021. aug. 10. 08:50
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek alá kell írnia. Postán nem lehet, mert akkor nem tud az ügyvéd arról meggyőződni, hogy valóban ki írja alá.


Vagy be kell menni vagy már online videóhívásban is meg lehet oldani.


Nem muszáj egyszerre ott lennie mindenkinek, lehet külön külön is intézni, de ilyenkor mindenki csak a saját részét adja el, tehát több adásvételi lesz. Drágább így és nagyobb a kockázat a vevőnek, hogy esetleg nem mindenki írja majd alá vagy az utolsó tag meggondolja magát és több pénzt kér.

2021. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Dehát már megvan a tulajdoni hányad, hogy gondolná már meg magát?
2021. aug. 10. 09:07
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerződés aláírása előtt hogy lenne meg a tulajdoni hányad?

Mindenki azt csinál a részével, amit akar.

2021. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Amit kaptam a földhivataltól levelet abban benne van a tulajdoni hányad.
2021. aug. 10. 09:31
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
A tiéd igen. Ami a tiéd, azt tudod te magad eladni! Meg a testvéreid is a saját részüket.
2021. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat, a 6-ost meg nem értem, de hát ez van.
2021. aug. 10. 09:43
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Pedig jól mondta a 6os, nem tudom mit nem lehet rajta érteni.
2021. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!