Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem írok alá munkaszerződés...

Ha nem írok alá munkaszerződést akkor milyen kapcsolatom van a céggel kötelezhetnek bármire is?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve ott dolgozok ott, be voltam jelentve de a munkaszerződés nincs aláírva és ha pl ki akarok lépni megtehetem egyből?
2010. szept. 2. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nincs szerződésed, de be vagy jelentve. Illetve nem kéne, hogy legyen. Biztos vagy benne, hogy egyáltalán bejelentettek?


De szerződést nemcsak írásban, hanem szóban, vagy ráutaló magatartással is lehet kötni. Azzal, hogy te bejártál dolgozni, és felvetted a munkabéredet, azzal ráutaló magatartással mindenképpen szerződést kötöttetek. Szóval afelől ne aggódjál, hogy nincs szerződésed, az adóügyi meg feketemunka vonzata miatt már inkább, ha ebből vita lenne. Mindkettőtöknek.

2010. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a munkahelyed példányát írtad alá, a sajátod meg nem?
2010. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mert nekem nincs is példányom és a munkahelyemen megtaláltam az itteni szerződést amit nem is láttam és nincs is aláírva. Egy ilyen szerződés határozza meg a munkaköröm és feladataim?
2010. szept. 3. 08:29
 4/4 anonim ***** válasza:

van szerződés

csak nem írásban köttetett

...

2010. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!