Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek-e TB járulék...

Kötelezhetnek-e TB járulék befizetésre 2 évre visszamenőleg, ha még sosem volt bejelentett munkám, és nem is vettem igénybe a szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Szóval mintha suli vége után megszűntem volna.(Kaptam 12 csekket 5100Ft/db, még csak az első évre, de megnyugtattak h jön még. )
2011. jún. 7. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem visszamenőleg adták a csekkeket, hanem előre egy évre, ne ijedj meg! Én is így kaptam, pedig nem kellett visszamenőleg fizetnem semmit. Különben is most januártól 5100 Ft a TB, előtte 4950 volt. Visszamenőleg egybe szokták adni a csekket, nem havi bontásban. Egyébként elméletileg visszamenőleg is kifizettethetik, de a gyakorlatban, ha látják, hogy tényleg nem volt kereseted, nem szokták.
2011. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelezhetnek visszamenőleg! A TB tagság ugyanis nem választási opció, hanem KÖTELEZŐ!

Attól függetlenül fizetned kell, hogy igénybevetted-e vagy sem. Amikor fél é kihagyás után én bejelentettem magam amellett, hogy megkaptam az egész évre szóló csekkeket(szám szerint 12-t minden hónapra egyet) jött egy levél az elmaradásról is ami abban a fél évben keletkezett így be kellett fizetnem 30 ezer forintot pluszban az APEHnak. FIzetni tehát mindenképpen kell, kibújni a rendszerből nem lehet.

2011. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is inaktiv voltam, épp hogy kimaradtam a suliból amikor kifizettettnék. Ez nem szeretetszolgálat, ilyesmire nincsenek tekintettel!
2011. jún. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
be kell fizetni az elmarádst is. ennyi erővel csak abba a honapba fizetném be mikor korházba kell mennem.
2011. jún. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Számolj vele, hogy előbb-utóbb ki kell fizetned visszamenőleg. Szép is lenne, ha mindenki csak akkor fizetne, amikor tényleg igénybe veszi. Mondjuk egy fél millás műtét hnapjában befizeti az 5 ezret.

Két opció van: vagy fizeted a tb-t, rendszeresen, visszamenőleg is, vagy kifizeted az eseti kezeléseket. Érdemes bemenni az sztk-ba és megnézni az áraikat: rohanni fogsz feladni a csekket :D

2011. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok. Hihetetlen, mennyi hülyeséget terjesztenek tudatlan emberek, ahelyett, hogy megnéznék az OEP honlapján a tájékoztatókat. Orvosi ellátást SOHA nem kell magyar állampolgárnak kifizetni akkor sem, ha nincsen biztosítása. Volt ilyen törvénytervezet, de az alkotmánybíróság elvetette. Az orvosnak csak tájékoztatási kötelezettsége van a jogviszonyodat illetően, de az ellátást nem tagadhatja meg, és pénzt sem kérhet érte.

Ami pedig a visszamenőleges fizetést illeti, az APEH-ban ülő ügyintéző jóindulatán múlik. Nekem azt mondta, felesleges visszamenőleg fizetni, mert ha valaki egyszer bekerült a rendszerbe, és van érvényes biztosítása, visszafele már nem kutakodnak, hogy a múltban is volt-e. De persze vannak olyan "jóindulatú" ügyintézők is, mint amilyen emberek itt írogattak, akik nem abból indulnak ki, hogy mi a fenéből fizetne egy kölyök, akinek életében nem volt még munkája, hanem abból, hogy "nehogy már ő ne fizessen, amikor más meg igen".

2011. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te beszélsz hülyeségeket kedves utolsó, már hogy ne kellene kifizetni az ellátást biztositás nélkül szerinted egyeseknek ingyen jár amiért mások fizetnek? Maximum a rászorulóknak és a hajléktalanoknak...

Ha nincs se jogosultsági se biztositási jogviszonyod nem azonnal de egy idő után számíthatsz a fizetős egészségügyre. Akár magyar vagy akár külföldi. Sajnos ma Magyarországon tényleg szolidárisak a törvények mert nem szankcionálják megfelelően a potyautasokat, és az emberekben tévesen él hogy a tb ingyenes. Annak ingyenes aki után fizetnek a közösbe. Aki után nem és maga sem fizet az mi a fenéért kapná meg ingyen ugyanazt? Az Eu többi országában rendesen van ez szabályozva ott fizetnek egy olyan ellátási csomagért ami éppen igényeknek megfelel és ha ezen csomagol felül szeretne ellátást akkor azt is saját zsebből állja. Nem mint itthon hogy minden boldog boldogtalan próbál kibújni a kötelezettségei alól(díjfizetés) de amikor kéne valami akkor tudják tartani a markukat és követelni. Mire fel? Ezért tart itt a magyar egészségügy! Pedig semmi sincsen ingyen. Jó lenne ha mindenki megértené, hogy a TB SEM INGYENES. Eleinte valóban tájékoztatnak, hogy rendezd a jogviszonyodat ám ha ez nem történik meg, az OEP (vagy szolgáltató) utólag követelni fogja az ellátás költségét ugyanis a szolgáltató aki az ellátást nyújtja csak a biztositottak után kap pénzt az OEPtől ezért nem érdeke ingyen ellátni senkit hiszen az neki lenne veszteséges. Az ellátást nem tagadhatja meg ez valóban igaz, de utólag majd benyújta a számlát. Teljesen ingyenes ellátás méltányossági vagyis csak olyanok esetében létezik akik rászorultak, hajléktalanok stb.. és igen valóban ugy igazságos hogy mindenki fizessen, aki nem fizet az pedig ne is kapjon semmit.

2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból ir senki, ez a valóság. Az állam addig állja a tb-t amig ki nem marad a gyerek az iskolából. Ha nem tanul tovább és nem is dolgozik, ergo otthon lopja a napot azért az állam nem fogja a saját zsebéből állni a biztositását, jogosan. Menjel el dolgozni, mindjárt nem lesz ilyen gondja mert biztositva lesz! Ha meg se nem dolgozik se nem tanul tovább, otthon lopja a napot akkor fizessen maga után egy jelképes összeget (mert valljuk be az 5100 ft semmi ahhoz képest amennyibe manapság a műtétek vagy akár egy gipsz kerül)! Ez a szakmám, tudom minek mennyi az ára és ebben nincs semmi rosszindulat, egyszerüen az a téveszme él mindenkiben hogy minek fizetni ugyis kapok ellátást. De az az igazság baromira nem érdekel senkit (a víz,gáz, áramszolgáltatót sem) hogy te éppen miért nem tudsz fizetni simán kikapcsolják az áramot, akkor az egészségügyben azért lássanak el "ingyen", mert egyszer valaha biztositott voltál? Lassan nem marad egy orvos sem ebben az országban, a külföldiek meg jönnek ide befizetik a jelképes dijat, aztán műtetik magukat a tb pénzére! Vajon miért? Mert náluk háromszoros ára van minden egészségügyi szolgáltatásnak...
2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csak mi adjuk ilyen olcsón.. de már nem sokáig mert borul a bili!
2011. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Legalább a munkaügyi központba jelentkezz be ha semmiképp nem tudod magadnak fizeti, úgy tudom van arra lehetőség hogy fizessék helyetted. Én regeltem a munkaügyinél de nekem nem fizették, bár nem is jártam tanfolyamra meg ilyenek!

Vagy olyat lehet még, hogy az önkormányzat méltányosságból átvállalja 1 évig a tb-d fizetését. Bár nekem ez se jött be mert a mienk olyan rosszul áll anyagilag hogy elutasitották a kérelmemet. ( a falunapra bezzeg tudtak körhintát hozatni, meg ilyen hülyeségek) csak az embernek nem segitenek. Jártunk igy egypáran erre felénk, de másoktól meg hallom hogy ők megkapták a méltányosságot és 1 évig nem kell tb-t fizetniük. Egy próbát szerintem megér..

Amig nem találtam munkát a szüleim fizették a tb-met. Volt hogy 1-1 csekk kimaradt mert anyám nem számitógép arról rögtön jött az értesités és késedelmi kamattal együtt be kellett fizetni sajna, én nem usztam meg nem is volt lehetőségem "személyesen" ügyeskedni az ügyintézőnél mert hivatalos papir jött egyből..

2011. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!