Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén mi a külömbség a...

Tőzsdén mi a külömbség a pozició:vétel és a pozició:eladás között?

Figyelt kérdés
plus500-as oldalon van ilyen. Nem értek még hozzá
2021. okt. 25. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Van mindkettőnek definíciója, de lényegében azt jelentik amit sejtetnek. A vételi pozíció, amikor vételi megbízást adunk (az ár emelkedésére számítva), az eladási, amikor eladási megbízást (arra számítva, hogy az ár nem emelkedik tovább és csökkenni fog).

A CFD-vel való kereskedéssel ajánlatos nagyon vigyázni, főleg kezdőként. Könnyen ráfizetéses lehet annak ellenére is, ha növekedik az ár.

2021. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mit jelent a CFD, és miért kell vele vigyázni?

2021. okt. 25. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért írtam a figyelmeztetést, minél több információt érdemes elolvasni.

A CFD-ről vannak kész olvasmányok, mint ez is:

[link]

Egy másik fontos fogalom a tőkeáttétes kereskedés.

[link]

Ezt ha lehet, kerülni kell és csak a saját tőkénk erejéig kockáztatni. Amikor már valaki biztosan tudja, hogy mit csinál, jól ismeri azt az instrumentumot amivel kereskedik, tudja, hogy milyen ár számít az adott pillanatban soknak, vagy kevésnek, akkor célszerű tőkeáttéttel kereskedni.

Jó támpontot ad, ha naponta akár többször híreket olvasunk azzal kapcsolatban amivel kereskedünk és az adott kereskedő oldal fórumában társalgóktól is sok információra, tanácsra lehet szert lehet tenni.

Szerintem érdemes próbálkozni még az eToro-val is.

Plus500, vagy eToro, mindenképpen demo számlával érdemes gyakorolni, és csak akkor élesben, saját pénzzel de még kicsiben kereskedni, amikor már jól megyen. Ha a rövid távú kereskedés nem sikerül, akkor be lehet fektetni hosszabb távra is. Szerintem például a nagy tech cégekkel nem nagyon lehet mellényúlni hosszú távon.

2021. okt. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ha én saját magam szeretnék venni mondjuk bitcoint, ami csak az enyém, és akkor eladni, amikor ÉN akarom? Bármikor? Tehát, hogy szabadon rendelkezzek vele.


MErt ez a cfd nem jó, a brókernek az a célja, hogy én ne legyek nyereséges, egyszóval nem találkozik a kereslet, és a kínálat szerintem.

2021. okt. 26. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szolgáltatók, amelyeknél közvetlenül meg lehet venni a részvényeket, vagy devizákat úgy, hogy azok saját tulajdonunkba kerülnek. Arra kell nagyon odafigyelni, hogy a szolgáltató szabályozott, megbízható legyen.

Ebben az esetben is vannak költségek. A tőzsdék és a brókerek célja, hogy biztosan megkapják a jutalékukat attól függetlenül, hogy az ügyfél sikeresen, vagy veszteségesen zárja-e a pozícióját (vannak sikerdíjas brókerek, nekik már érdekük, hogy mi is keressünk).

Az, hogy mi is keressünk, már rajtunk múlik. Ehhez visz közelebb egy jó stratégia. Soha ne csak egyvalamibe fektessük a pénzünket, hanem egyszerre több instrumentumba (és többfélébe, tehát ne csak devizába, hanem részvényekbe is), azaz diverzifikáljunk. Álljon a portfóliónk minél több elemből.

2021. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ködzönöm szépen a válaszokat. Hasznosak voltak :)
2021. okt. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!