Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet annak valami következmén...

Lehet annak valami következménye, hogy a bankomnál a 7 éve lejárt személyi igazolványom szerepel a rendszerben?

Figyelt kérdés

Sajnos amikor elkészült az új, akkor valahogy kiment "az igen okos" fejemből, hogy a bankban egyeztetni kellene... Az évek meg elteltek.


Aztán volt 2019-ben ilyen adategyeztetési törvény, de semmilyen levelet nem kaptam, ennek ellenére bementem, mondom átnézetem az adataimat, de a recepción elküldött a nő, hogyha nem kaptam levelet nincs teendőm és elköszönt...


Tegnapi nap akartam a bank mobilalkalmazásában regisztrálni magamat, de észrevettem az app-ban, hogy a régi személyi számom szerepel náluk, ezért nem is kötöttem meg a szerződést így.


Amint lesz időm, bemegyek és odaadom nekik az új személyimet, hogy írják át. Szerintetek mit fognak szólni, hogy ennyi idő után intézem csak el?


2021. nov. 2. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít.

Ha valamit intézned kell a bankban amihez személyi szükséges, akkor majd ők elkérik is frissítik az adatokat, neked nem kell vele foglalkozni.

Nálam 3 éves lejárt személyi volt a rendszerben, és egy szó nélkül frissítették.

2021. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 1-es, azt hittem ez valami jogi következményt von majd maga után, de amint tudok megyek és átíratom.
2021. nov. 2. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igazolvány csere esetén mindenhol be kell jelentened az új számot. Gyakorlatilag a lőtéri kutyát se érdekli.
2021. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!