Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Otp faktoring mikor inkasszózik?

Otp faktoring mikor inkasszózik?

Figyelt kérdés

Meddig várnak a nem fizetéssel?

Vagy előbb fizetés eltiltás lesz?

Mitől fogg hogy inkasszó vagy 33%-os tiltás?


2021. nov. 4. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A faktoring nem inkasszózik. Felszólít többször a fizetésre, vagy esetleg alkut ajánl.

Ha megunta, és nem látja pénzét, akkor eladja a tartozást a végrehajtónak. Na, itt jön a fekete leves, ugyanis a végrehajtó MINDENT visz. Letiltja a hivatalos jövedelmet maximum felét, viszi a neveden lévő ingatlan, esetenként az ingóságot is elviszi.

2021. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát te nagyon elvagy tajolodva.

Az otp faktoring az maga a behajto mint pl az Intrum Justina.

Illetve nincs vagyonos se kocsi, se ház a nevemen. Albiba lakok. Biciklivel járok.

Max a fizumból vonhat de az is elég nagy baj.

A kérdés az amikor MÉG MINDIG NEM KAPTAM választ hogy mégis mikor inkasszózik hány hónap után?

2021. nov. 4. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok eltájolva.


Mi megjártuk ezt sajnos kezesség miatt (7 milliót nem fizetett az adós, és a kezesen akarták behajtani), és mindennek utánajártunk, hidd el, csak ennek köszönhető, hogy kilábaltunk belőle. Az Otp faktoring felajánlotta, hogy a 7 milliós hitelt kiválthatjuk, ha 2 hónapon belül befizetünk 600 ezret. Ha nem fizetünk, eladta volna a végrehajtónak.

Tudod a legfőbb különbség, hogy a faktoring piaci szereplő, míg a végrehajtók állami fenntartásúak. Az egész ország körzetekre van osztva, mindegyik körzet tartozik egy végrehajtóhoz. Az adott végrehajtó a körzetében lakcím szerint tartozókra jogosult végrehajtást foganatosítani. Csak nekik van joguk jövedelemből vonni, egy OTP vagy éppen K&H, vagy akármi más pénzintézetnek nincs joga jövedelemből vonni. A tartozást eladni van joga.


Az inkasszó totál más, olyan fogalomzavarban vagy, hogy hihetetlen, és még arrogáns is.

Ha tudnád használni a google, akkor első találat, hogy az inkasszót kizárólag bíróság vagy végrehajtó kezdeményezheti. Faktoring, bank NEM. Nem, és pont.

2021. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem lehet válaszolni a kérdésedre, értsd már meg, mert az OTP faktoring NEM hajt végre inkasszót. Pont.
2021. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van baj 🤣🤣 azt én vagyok az arrogáns. Igyál meg egy kv-t! Hello
2021. nov. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!