Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor várható egy újabb...

Mikor várható egy újabb gazdasági válság? Le fognak menni az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy minden adottság megvan ahhoz, hogy egy újabb gazdasági válság legyen, gondoljunk csak az EU-ra, hogy nem csinál semmit a migránsokkal, a covid helyzetre, hogy az országok bezárkóznak és korlátoznak, az inflációra, az üzemanyagár emelkedésre, az ebből fakadó alap termékek árnövekedésére. Az országok hitelt vesznek fel, amit majd nem fognak tudni fizetni, vagy hogy tudják fizetni, ezért pénzt vonnak el majd vagy adóztatnak. Az emberek eladósodnak, nem tudják majd fizetni a hitelt.

Meggyőződésem, hogy egy mesterséges válság van kialakulóban. Viszont ahogy az ezt előidézők is, úgy én is profitálni szeretnék ebből.


Ti hogy látjátok, mikor jöhet egy válság? 2 év múlva kb? Le fognak menni az ingatlanárak? És ha igen, mennyire? Kész röhej, hogy egy felújítandó 1,5 szobás panel a 11 kerben 40 millió, irreális. Vagy ettől már csak felfele mennek az árak, mivel felvásárolnak a gazdagok mindent és jön a great reset, amikor már kb esélyed nem lesz venni semmit, csak bérelni?



2021. nov. 5. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ne reménykedj, Balu, a minimálbéres burgerforgató melódból még akkor sem fog kijönni a saját lakás törlesztője, ha lemondasz a kannásborról.
2021. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát remélem lesz, mert én nem nem fogom évtizedekre eladósítani magam
2021. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

4 éve hallgatom itt, hogy "nehogy vegyél, mert mindjárt válság", na ha nem vettem volna 2 éve, akkor most még többet kellett volna kiadnom.

Válság időnként mindig lesz. De a deviza hiteles lakásár esés elég egyedi volt. Ezt még egyszer sajnos kivitelezni nem nagyon lehetne, szóval szerintem ebbe nem érdemes reménykedni, mert akkor az évek előremenetelével egyre frusztráltabb leszel.

2021. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Én is úgy döntöttem másfél éve hogy megveszem a kecót. Azóta kb 15%ot emelkedett az ára, és 10%-nyi pénzt pedig nem költöttem albira.


Majd ha beomlik az ingatlan piac lehet, hogy veszek még lakást, de addig jó ez nekem így.

2021. nov. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Annyi hulyeseget irtal a kereesbe h nem tudom mit lehet mondani. Meglepodnek ha hosszu tavon nem lenne valsag, de kicsit irrealis elvarasaitok vannak az ingatlan araknal. Esik max 10-20 szazalekot azt csa...
2021. nov. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Kereslet-kínálat, hallottál már róla? Amíg van aki megveszi ennyiért, addig nem fog csökkeni.

Építőipari anyagárak az egekben, ez világszintű probléma, nem fog csökkeni. A szakemberek aranyáron dolgoznak, nem fognak 2 év múlva feleannyit kérni, mint most...

Nem lesz itt semmiféle csökkenés, maximum megáll egy időre az évi átlagos 3%-os növekedés és ennyi. Ja és jövőre minden drágább lesz, mert az összes gyerekes panelos felújítani akar majd a kis visszakapott 800 ezréből!

2021. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csökken a népesség, öregszik a társadalom, épülnek új ingatlanok, mégis feljebb mennek az ingatlanárak, de még vidéken is, ahonnan vándorolnak el a fiatalok.

Kérdezném, hogy honnan van ennyi pénzük az embereknek, hogy lakást vegyenek ilyen drágán, de úgy gondolom, hogy a legtöbben a minimális önrész mellett eladósítják magukat 20 évre.

2021. nov. 6. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
A lakasok szamot tevo reszet befektetok veszik meg nem az aki hitelbol probal kecot venni... Bar hiaba magyarazom ezt, godnolom nem nagyon van ertelme...
2021. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem 5 éven belül, de majd meglátjuk. Régebben olvastam valahol, hogy ilyen még nem volt, mint ami most jön. Mindegy, majd meglátjuk, tenni úgysem tudunk ellene😄
2021. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha jön a Great Reset, még saját ingatlanod se lesz. Még örülhetsz is egyelőre. Ez még csak a kezdet.
2021. nov. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!