Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne euróban tartani...

Érdemes lenne euróban tartani a készpénzt hosszútávon?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem vagyok egy pénzügyi zseni.

Még nyárról maradt eurón gondolkodtam, hogy visszaváltom, aztán úgy voltam vele, hogy inkább hagyom, legalább lassabban inflálódik, mint a forint (gondolom én). Aztán eszembe jutott, hogy lehet érdemesebb lenne a többi megtakarítást is euróban tartani. 1-2 millió ft-ról van szó, ami kp-ban van, és nem tervezek hozzányúlni, tehát hosszútávról lenne szó.

Van értelme vagy hülyeség?



2021. nov. 8. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon nagyon nem jo otlet szerintem, mar egy csomo trading platform van, veszel s&p500-at es siman tobbet hoz.

Nézd vissza euro huf arfolyamot az elmut 10 evre, es az s&p500-at

2021. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csábítónak tűnhet az euró, de ha konkrét számokat nézünk, kijön, hogy mégse az.


Bal oldali oszlop az euró hozama, ha x éve vettük meg, a jobb oldali meg a MÁP+ (jó az nem volt még 5 éve, de számoljunk ezzel az egyszerűség kedvéért)


16,61% 5év 27,35%

15,38% 4év 20,14%

11,89% 3év 13,88%

7,49% 2év 8,46%

-0,12% 1év 3,79%


Szinte bármikor is vetted meg az eurót az elmúlt 5 évben, az kevesebbet hozott, mint a magyar állampapír, ha csak beraktad a fiókba.

Volt egy-egy rövid időszak, amikor pár hét alatt ment 10%-ot. De ahhoz elég jól kellett időzíteni a vételt és eladást.

Ha csak veszem és berakom a fiókba taktikával csinálod, akkor a bal oldali hozamokat érdemes alapul venni.

2021. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A MÁP+ állampapírt milyen gyakran lehet kivenni büntetés ill. veszteség nélkül?


A gyakoriság alatt most nem azt értem, hogy pl. én minden alkalmat megragadnék kivételre, hanem azt, hogy most még nem tudom, hogy mikor lenne szükségem a pénzre (lakásvásárlásra), de amikor kell, akkor nem tehetem meg, hogy az eladónak azt mondom, hogy bocsi, nem várna még 3 hónapot és tartaná addig a lakást nekem?


És ilyen szitu esetén nem szeretnék komoly pénzeket veszíteni, mivel itt 30-50 millió Ft-ról van szó.

2021. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor visszaváltható.

Leegyszerűsítve az utolsó havi kamatot bukod, amikor visszaváltod. (Összehasonlításul PMÁKnál a visszaváltás díja kb félévnyi kamat.)

Évente a kamatfordulókor meg levonás nélkül visszaváltható. De mivel máskor is kicsi a levonás, így erre nem fontos időzíteni.

2021. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es válaszadó: Köszönöm a válasz!
2021. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!