Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg azért nem lehetünk...

Tényleg azért nem lehetünk soha Ausztria jóléti színvonalú társadalom, mert egyszerűen ez egy ilyen gazdaságilag sz#r ország, ami nem képes ezt kitermelni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az esély papíron adott, a valóságban kevésbé.

Több ország is képes volt hatalmas fejlődésre és az életszínvonal drasztikus emelésére, közelítve az éppen legfejlettebb országokhoz. A legtöbb esetben azonban ez átmenetinek bizonyult, néhány évtizedes tündöklés után a "csoda" elakadt, és stagnálás követte, további felzárkózás nem feltétlenül. De Németország például kivétel, a II. vh utáni katasztrofális állapotból máig a világ egyik legerősebb gazdasága, nagyon magas életszínvonallal. Említésre méltó még Japán, a balti és a skandináv államok is, minden országban voltak nagyon dinamikus évtizedek, amikor rohamléptekben zárkóztak fel.

És ami miatt ilyen nem lesz Magyarországon: kellene hozzá egy nagyon erős, innovatív,tudatos állami koncepció, világszínvonalú oktatással, magas hozzáadott értékű munkahelyekkel és erős exportképes hazai vállalatokkal.

Na ez nálunk mind hiányzik. És nem is úgy tűnik, hogy egyhamar változni fog.(A "hogy?" kérdésnél szokott elakadni a dolog, és mivel hosszú lett csak 3 egyszavas ötlet közgazdászoktól, amire a magyar felzárkózási stratégiát fel lehetne építeni: IT, egészségturizmus, feldolgozóipar)

2021. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sorolj fel nagy giga cégeket akik magyar tulajdonban vannak! Hmm nem tudsz? Ide minden cég dolgoztatni jön, mert olcsó a magyar munkaerő, jó az úthálózat.. olcsóból meg nem telik magas fizetésre a melósnak, akarom mondani az alkalmazott rabszolgának..


Én is egy angol multinál dolgozom főállásban. Valami Andersen Jacob Amerikában bírálja el és hagyja jóvá az én éves fizetésemelésemet.. olyan ember akiről még csak hallani se hallottam, pedig 5 éve már a cégnél vagyok. Olyan ember, akinek fogalma sincs, hogy én ki vagyok, mennyi és milyen munkát végzek és mennyi a hozzáadott értékem a céghez. Mi(én) az amcsin csicskái vagyunk, akik úgy ugrálnak, ahogy ők fügyülnek.

2021. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért nem lesz nálunk ausztriai meg németországi életszínvonal, mert akkor Ausztria és Németország baromi sok pénztől esne el.

Nyugat-Európa azért gazdagodik folyamatosan, mert orbitális nagy üzletük van abban, hogy sok kelet-európai ország csóró maradjon. Mivel csóró az ország, így a munkaerejük kivándorol a nyugat-európai országokba és így baromi sok pénzt termel ki nekik.

Csak vegyük Németország esetét, ha kivándorolsz oda dolgozni.

Alapból ahhoz, hogy dolgozz, kell lakhatás, amiért fizetned kell. Ki profitál ebből? A német állam.

Be is kell járnod, vagy tömegközlekedéssel, vagy autóval, amiből megint ki profitál? A német állam.

Enned is kell, innod is, amiből ki profitál megint? A német állam.

Ruhát akarsz venni? Elektronikus cikket? Vagy bármi mást? Ki profitál belőle? A német állam.

De mivel kint élsz és dolgozol, ezért adóznod kell kintre. Ki profitál belőle? A német állam.

Na, ezért gazdagodnak folyamatosan a nyugati országok és ezért mondják azt, hogy "jaj, hát mi nem tudunk mit tenni a korrupt kelet-európai vezetőkkel". Nem az, hogy nem tudnak, hanem nem is akarnak, mert akkor oda a bomba biznisz.

Erre ugye jön még az, hogy idejönnek hozzánk olcsón összeszereltetni mindent, aztán többszörös haszonnal a saját anyaországukba adják el. Meg kint is már előszeretettel kelet-európai munkásokat dolgoztatnak a gyáraikba, persze jóval kevesebb fizetésért, mint amennyit a németek kapnak ugyanazért a munkáért.

Na, majd, ha mi is ezt csináljuk, akkor lesz nálunk osztrák életszínvonal.

2021. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló jót írt, komoly érdekek vannak ez mögött is.

Na meg ugye a történelem náluk korántsem pusztított annyira.... mi valahogy mindig rossz döntéseket hoztunk, és rossz oldalon álltunk. Feleslges elkezdeni sorolni, talán ide sem férne. Szörnyű, és kihúzódik egészein máig, valahogy a "lényünkben van", szerintem a mostani rendszerről meg említést se tegyünk inkább! Nem érdemes. Viszont a covid most nekik is odacsapott rendesen, a turizmusnak eléggé gatya volt és lesz is egy ideig. Mondjuk az megint más kérdés, hogy annyi pénzük van, hogy simán áthidalják ezt a krízist is. Pl: kurzarbeit, állami támogatások stbstb.... Nincs esély a közelükbe sem érni, és valahol nem is cél ez szerintem, ennyi.

2021. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tömegközlekedést pont ki lehet venni ebből, az minden országban veszteséges, gyakorlatilag egy szociális szolgáltatás, amit fityingekért használ az átlagember...ahogy szokták mondani mások adójából van kitermelve...
2021. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!