Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám apránként...

Hogyan tudnám apránként leválasztani magam a gazdasági folyamatokról, fogyasztói társadalomról?

Figyelt kérdés

Tudom, a teljes leválás önfenntartást igényel. De addig milyen út vezet? Apró dolgokra gondolok, hogy pl megpróbálok használt dolgokat venni, cserekereskedelemre építeni a környezetemben lévőkkel.

Remélem nem hangzok butának, nem vagyok egy pénzügyi zseni, az a lényeg, hogy nem akarok "jó fogyasztó" lenni.


2019. febr. 8. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy buta, sőt!!

Nagyon is helyeselhető, hogy ilyen törekvéseid vannak.

A hysznált dolgok vásárlása is jó ötlet, aztán, ha nincs szükséged valamire és még használható dolog, akkor elviheted adományboltba, ahol mindjárt Te is olcsón tudsz vásárolni :-) Nagyon jó táskáim vannak pl. adományboltból - meg is dicsérik sokszor. Igaz, nem "márkás" táskák - bár még azt is lehet ott találni - csak olyan nekem tetsző szövet tarisznya, bőr táska, stb.

Nagyon sok dolgot te is újra tudsz hasznosítani otthon: pl elhasználódott műanyag mélytányér lehet virág kaspó (esetleg picit kifúrva)

Magát a folyamatot részletesen leírni nem tudom, de van egy csoport a Facén, ha abba belépsz, akkor nagyon sok jó ötletet kaphatsz - eleve csak az olvasgatással is.

A csoport neve: Háztartásom hulladék nélkül


Pl. nylon zacskó helyett vászon szatyrokat használnak és számos más ötlet :-)

Vannak néha "elvetemült" dolgok is benne, de amit nem szeretnél magadévá tenni, azt nem teszed :-)

2019. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!