Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvert egy kamu webshop,...

Átvert egy kamu webshop, vissza kaphatom a pénzem?

Figyelt kérdés

Sajnos egy kamu oldalról rendeltem cipőt. A neve nikehungary.top. Azt hittem, a gyártó hivatalos oldalán vagyok, színvilág, név stb teljesen hasonló. Elég hamar leesett, hogy baj van, mert nem kaptam visszaigazolást, próbáltam megkeresni őket, akkor esett le, hogy csak űrlapon lehet elérni őket, se egy mail, se szám stb.

Letiltattam a kártyám és chargebacket kértem egy órán belül, a bank elbírálja és értesítenek, hogy visszaadják e a pénzt. 40 000 körüli összeget.

A kérdés, hogy ha járt így valaki, visszakapta a pénzét végül?



2021. nov. 13. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Mivel árut nem kaptál, így jó eséllyel visszakapod a pénzt. Ámde legközelebb figyelj.

Az "egzotikus" .top domain már intő jel.

Azon kívül a hivatalos webshopokon mindig kint van a cég neve, elérhetősége, adószáma és a kapcsolatfelvétel módja.


És ez már csak személyes vélemény, de:

- Nem hiszem, hogy jó ötlet cipőt a neten vásárolni, hiszen nem tudod felpróbálni, hogy egyáltalán pl kényelmes-e.

- 40 ezer forint kicsit meredek egy pár cipőért. 10 ezer forint a cipő, 30 ezer a Nike logó, a cipőt magát meg ugyanúgy kínai gyerekmunkások varrják.

2021. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, nem is saját részre lesz. Egy idősebb ismerősnek rendelem évek óta ugyanazt a modellt, ugyanabban a méretben, mert csak ebben az egyben nem fáj a lába.

Mivel csak 1x egy évben nyitom meg, hirtelen azt hittem, a hivatalos oldalon vagyok 🤦‍♀️

2021. nov. 13. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Eselytelen h visszakapd... De peobalkozz a banknal chargebacket kerni
2021. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Chargebacket kértem, elbírálás alatt van.
2021. nov. 13. 18:34
 5/6 anonim válasza:

Egyébként elég megnyerőre sikerült az oldalt elkészíteniük.

Legalábbis én így gondolom.


Amúgy visszakaptad a pénzt?

2021. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptam vissza, sajnos azzal az indoklással, hogy jóváhagytam a tranzakciót.
2021. dec. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!