Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi munkaviszony esetén...

Alkalmi munkaviszony esetén mi a teendő, ha nem vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés

2 hete dolgozok a Menton Jobs által alkalmi munkavállalóként egy bedolgozó cégnél csomagolóként.

Egyhetes szerződést kaptam, de a 2. héten nem kaptam újabb szerződést, és rákérdezve azt mondták, hogy nem fognak adni, de nyugodjak meg, mert ki leszek fizetve mindenképp. Decembertől normális munkaviszonyban leszek már állítólag, normális szerződéssel.

Ügyfélkapun megnéztem, hogy így alkalmi munkavállalóként be vagyok-e jelentve, de nem tették meg.

Mit tehetek ilyen esetben? Az egyhetes szerződés alapján legalább arra az 1 hétre kérhetem utólag a bejelentést? Illetve milyen hátrányom származhat abból, ha nem vagyok bejelentve 1 hónapig?


Normális válaszokat köszönöm!



2021. nov. 20. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Az a hátrányod származhat, hogy a nem bejelentett napokra te magadnak kell utólag megfizetned a TB-t. A NAV küldeni fogja a csekket, 270 forint/nap, de amúgy minden infó benne lesz a küldeményben. Más teendőd nincs.

Mit tehetsz, ha nem tetszik, hogy nem jelentenek be? Felmondhatsz indoklás nélkül.

2021. nov. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Efo esetén nem kötelező a munkaszerződés, ezzel nincs gond, ha nincs.


1000 forint naponta a közteher, mivel ők közvetítők (és a partner amúgy is kifizeti nekik) ezzel nem fognak trükközni, hogy nem jelentenek be.


Az ügyfélkapun a tb jogviszonyok között biztos, hogy nem látod, mert efo esetén nincs tb rendezve (ahogy az első írta hátránynak, az nem a bejelentés hiánya miatt van, hanem az efo miatt).

A 1819-es számon navos kérdésekben tudsz választ kapni, ingyenes.

2021. nov. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

"Mit tehetek ilyen esetben?"


Panaszt tehetsz a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen.

Az 1 hetes szerződéssel a kezedben jelezheted a NEAK felé a bejelentés hiányát (NEAK -> Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő, régi OEP).


"Az egyhetes szerződés alapján legalább arra az 1 hétre kérhetem utólag a bejelentést?"


Kérni kérheted a foglalkoztatót, mert amúgy is kötelező lett volna neki, de nem biztos, hogy teljesíti. Ez attól függ, hogy eleve mi volt a szándékuk Veled. Csalni akartak, vagy csak elmulasztották a bejelentést.

Egyébként ha a fenti két szerv közül bármelyiknél panaszt teszel, erre fogják a foglalkoztatót utólag kötelezni.



"Illetve milyen hátrányom származhat abból, ha nem vagyok bejelentve 1 hónapig?"


EFO munkavállalás alapján nem vagy egyébként sem biztosított, tehát magad után kellene fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ha más jogcímen nem mentesülsz egyébként sem alóla. Ez igaz akkor is, ha bejelentenek arra az időre, és igaz akkor is, ha nem.


Ha hivatalosan bejelent, akkor adott esetben jogosult vagy baleseti ellátásra, álláskeresési járadékra jogosító időként veszik figyelembe ezt az időszakot, valamint az öregségi nyugellátásnál is szolgálati időnek minősül.

Ha nem jelent be, akkor ezek az előnyök elvesznek.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy mit csinál az a foglalkoztató, aki nem jelenti be a munkavállalót, mint egyszerűsített foglalkoztatottat akkor, ha munkavégzés közben baleset éri...?!?! :)

2021. nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
efonál te nem tudod hogy be vagy jelentve (illetve igen, ügyfélkapun tudod ellenőrizni)
2021. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ügyfélkapun belül hol nézted?
2021. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

A NAV nyilvántartásában megjelenik az EFO foglalkoztatás ugyanúgy, mint a munkaviszonyos foglalkoztatás. Ez igaz a megbízási jogviszonyra is, ha biztosítottságot keletkeztetett.

Megjelenik minden, ami az öregségi nyugdíjhoz szolgálati időnek számít, így ez EFO foglalkoztatás is. Már csak azért is, mert be kell jelenteni az adóhatósághoz. Pont.


Lekérdezhető ügyfélkapun keresztül:

- TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások

- Foglalkoztatási jogviszony lekérdezése

- Biztosítotti jogviszony lekérdezése

menüpontok alatt.


[link]

2021. nov. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha megnézted, és nem található egyik helyen sem, akkor az van, amit a 3. válaszoló írt.
2021. nov. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!