Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg hogy hány...

Honnan tudhatom meg hogy hány órában (azaz részmunkaidőre vagy teljes munkaidőre) vagyok bejelentve ha nem kapok munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem, ahol próbaidőmet töltöm és napi 4 órában vagyok bejelentve (hétfőtől-péntekig). Honnan tudhatom biztosra, hogy tényleg teljes munkaidőben fognak-e alkalmazni a hamarosan esedékes próbaidőm lejártát követően? Munkaszerződést még soha nem láttam, amikor kértem azt válaszolták "minek az nekem?". Szerintem nem releváns, hogy hol dolgozok, de Magyarországon más ilyen munkáltatónál is ugyanez a tapasztalatom, hogy türkköznek a bejelentéssel és nem látok munkaszerződést sem.


Azt hogy egyáltalán be lettem jelentve az Ügyfélkapumról kiderítettem, de visszaérve a kiinduló kérdésre: azt hogy teljes munkaidőben be vagyok-e jelentve hol látom? Hogy tudhatom meg?



2019. ápr. 5. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs munkaszerződésed akkor az olyan mintha nem is dolgoznál? Nem igaz?
2019. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapu

EBEV szolgáltatások

Szolgáltatások

Biztosítotti bejelentések lekérdezése

Biztosítási adatok biztosított részére

Új lekérdezés

Megadod az időintervallumot amikor feltételezhető, hogy bejelentettek és lekéred az adatokat

(ha pl. 2018 decemberében jelentettek be, akkor a 2019 évi adatoknál nem lesz semmi)

A TAJ szolgáltatásoknál látod, hogy mióta vagy az adott helyen biztosított, az a dátum essen bele a lekérdezési időszakba.

Ha változtatnak az óraszámon a próbaidő lejártával, akkor azt az időszakot kérdezd le.

A következő hónap második felében pedig le tudod kérdezni, hogy milyen bevallást küldtek be a fizetésedről.

Abban is benne van, hogy hány órában vagy foglalkoztatva.

(Idén év elején több mint 3 hónapig nem mutatott semmilyen adatot, hiába voltak bevallások beküldve)

2019. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!