Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pontosan hogy működik ez?

Pontosan hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy van egy élelmiszerbolt ahol szoktam használni a SZÉP kártyát eddig mindent kiadtak rá (igen tudom hogy hivatalosan nem lehetne de nem hivatalosan rengeteg bolt elfogadja mindenre.)

Szóval eddig a vendéglátás alszámlán volt csak a pénz, most van nagyobb összeg a szálláshely alszámlán, és maradt egy kevés a vendéglátás alszámlán, múltkor mikor vásároltam gondoltam ha az egyiken kevés akkor kipótoljuk a másikból, mert hallottam hogy valaki már csinált ilyet mióta van átjárás a zsebek között, de itt nem ment, mondtam akkor állítsuk át arra az alszámlára amin több pénz van és akkor abból fizetem ki az egész összeget az sem ment azt mondta az eladó ő itt nem tud semmit állítani .

Most mit csináljak? Tényleg nem lehet arra másik alszámlára átállítani a vásárlást? fontos volna hogy levásároljam azt az összeget is amelyik a szálláshelyen van. Vagy az csak akkor aktiválódik ha már a másikról teljesen lefogyott a pénz hogy van ez. Ti jártatok már hasonló módon?



2021. nov. 21. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A zsebek között jelenleg az átjárás szabad. Amikor lehúzza a kártyát a boltos, meg kell jelölnie, hogy melyik zsebből húzza le a gép. Amelyiket megjelöli, arról húzza le az összeget. Ennyi a történet.


Mivel én tudtam, hogy az egyiken csak 750 forint van, és 900 forintot kellett volna fizetnem, ezért kértem előtte az eladót, hogy szedjük ketté az összeget. 750 forintot erről az alszámláról, 150 forintot a másik alszámláról húzzuk le. Semmi gond nem volt vele. Nyilván előre jelezni kell, hogy mit szeretnél.


Nem értem a boltos kínját. ;)

2021. nov. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm

valóban előre jelezni kell volt is ilyen mikor felét kártyáról felét kp-ba fizettem ebben valóban én voltam a hibás, viszont mikor mondtam hogy állítsuk át másik zsebre mert azon van pénz csak nézte a monitort és idézem "én itt nem tudok semmit állítani", biztos mert már le volt húzva a kártya csak még utána is beszélgettünk és nem tudom miért nem mondta hogy azt előre kell beállítani akkor is csak azt mondta hogy ő átütötte volna ha tudta volna, ebből azt szűrtem le hogy ők a monitoron csak azt látják sikeres-e a tranzakció vagy sem de úgy látszik mégis csak lehet állítani, elég tapasztalatlan fiatal lányka volt az igaz,

nem baj legközelebb szólok hogy legyenek szívesek a szálláshely zsebet megjelölni lehúzáskor ha úgy sem megy ott hagyom őket a francba:)

2021. nov. 22. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Helyes...
2021. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz már azóta megoldódott a probléma:)
2021. nov. 23. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!