Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiderülhet a cégnél, hogy...

Kiderülhet a cégnél, hogy valaki mellékállásban dolgozik (KATA-zik)?

Figyelt kérdés

Nem sok cég engedi, de keresetkiegészítésnek meg elég jó lenne.

Volt több ismerősöm is a cégnél, aki csinálta. Ilyenkor simán nem vallják be a cégnek, vagy hogy lehet megoldani?

(Ja, nyilván nem konkurensnek való munkát értem ez alatt, de sokan így se szeretik)



2021. nov. 29. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán megtudhatják, mivel a vállalkozások adatai nyilvánosak. Beírja a neved a keresőbe és már látja is.
2021. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
#1 Igen, és minek írná be:D Ha nincs gyanú kétlem, hogy ezután kutakodnának.
2021. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meglepődnél némelyik hr-es mennyire ráér ilyenekre :)
2021. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy a munkaszerződésed rendelkezik-e erről? Megtiltja-e, hogy máshol is munkát végezz vagy nem? Ha nem, akkor előírnak bejelentési kötelezettséget? Ha igen, akkor tájékoztasd őket. A legtöbb helyen általában nem szólnak ezért. Végülis Te csak heti 40 órára szerződtél, a többi 128-ban azt csinálsz, amit akarsz.
2021. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
#4 - azért ez nem teljesen így van, hogy azt csinálsz, amit akarsz. Többek között az mt is megszab pár jelentési kötelezettséget.
2021. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, bejelentési kötelezettséggel találkoztam már.


Most interjúkon 2x említettem, de ilyenkor csak zavartan néznek rám, láthatóan f*ngja sincs, azt mondják majd utánanéznek tiltja-e a policy..


Kicsit fárasztó ebbe belemenni, ráadásul heti pár óra számomra nem megerőltető, pénzben meg értelemszerűen jó lenne a kiegészítés...


De akkor marad a zavart reakció a kérdésemre, mikor megkérdezik hogy nem bánom-e hogy abbahagyom? Mert erre szoktam mondani, hogy ha nagyon muszáj és ragaszkodnak hozzá, nyilván nem, de pár órát tudnék mellette is foglalkozni vele hetente..


Egyébként egy volt kollégáról tutira tudok, aki nem is szólt bent, mert mondta nekem, hogy ne nagyon reklámozzam róla ezt az infót a cégben.. :D

2021. nov. 29. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, te tudod mennyire vagy pótolható, mennyire paranoiásak.

Èn szóltam, hogy bohóckodnèk a cèg mellett katával, elfogadták. Èreztem feszültsèget abból, hogy majd kevèsbe foglalkozok a cèggel, nem leszek annyira lojális, esetleg lelèpek. Azóta megnyugodtak, pedig igazuk van, nagyon benne van a pakliban, hiszen ugyan azèrt a teljesítmènyèrt többszörösèt kapom vállalkozásban. Csak a fix ügyfèlkör hiányzik.

2021. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7 Ja hát én most full KATA-s vagyok, és úgy váltanék alkalmazottira, szóval nem hiszem, hogy emiatt aggódnának esetemben.


" te tudod mennyire vagy pótolható, mennyire paranoiásak" - mármint ezt hogy érted? Hogy jobb szólni, vagy nem szólni?


Mellette azért nem szívesen szüntetném meg, ezt eddig jeleztem én is.

2021. nov. 29. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!