Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ház adásvételkor nem jelentkez...

Ház adásvételkor nem jelentkezett ki az előző tulajdonos az ingatlanból, ki lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Az adásvételiben az van, hogy átvételre kijelentkezik. Holnap lesz a napja, most derült ki, hogy az új házba, amit vesz valami földhivatali dolgok miatt nem tud még bejelentkezni, de ezt kb el akarta sunnyogni. Át lehet így venni, az új tulajdonos ki tudja jelentkeztetni?
2021. nov. 29. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1) a bejelentés nem keletkeztet jogviszonyt. Tehát neked nem lesz ebből hátrányod, ha két-három hetet késik.

2) létezik a kényszerkijelentés intézménye - de pár hét miatt érdemes kiszúrni valakivel...?

2021. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én nem akarok kiszúrni senkivel, nem én vagyok az érintett, de ők sem akarnak. Csak azt nem szeretnék, hogy bármi hátrányuk keletkezzen ebből. Az eladó elsumákolta ezt, átvétel előtti napon mondta el miután rákérdeztek, hogy még nem jelentkezett ki. Majd legyintett egyet, hogy ez nem is lényeges (szerződésbe van foglalva). Plusz egy cég is be van jegyezve a címre a volt lakókon kívül.
2021. nov. 29. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz egy cég is be van jegyezve a címre a volt lakókon kívül."


Na ez már problémásabb.


Magánszemélynél kényszerkijelentéssel élhetsz. Fiktíválják a lakcímét, ha önként Ő nem jelentkezik ki.


Gazdasági társaság esetén (cég) ez már nem olyan egyszerű.

Ha a társaság oda be van jelentkezve, és mondjuk adótartozása keletkezik, a végrehajtó ott fogja keresni a céget. Ez sokszor kellemetlen és nehéz szabadulni...

2021. nov. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a céget gondolom csak a cég tulajdonos tudja kijelenteni. Hú hát nem egyszerű. És ez most derült ki az átvétel előtt, ma kellene átvenni az ingatlant.
2021. nov. 30. 07:53
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem ezt ügyvéddel, ne a gyakorival
2021. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megoldódott
2021. nov. 30. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Remek. Szabad tudni, hogy miként oldódott meg?
2021. dec. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerződésre hivatkozva az új tulajdonosok kérték a kijelentkezést átvétel előtt. Ennek nem tettek eleget az utolsó előtti napig, majd utolsó nap mégis. Nem tudjuk, hogy végül miért intézték el, ha addig nem, de valószínű tartottak a vétel visszamondástól.
2021. dec. 1. 06:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem. Köszönöm.
2021. dec. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!