Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány százalékkal fogunk...

Hány százalékkal fogunk többet fizetni a gázért (a köv néhány hónapban) (lakásfűtés)?

Figyelt kérdés

Feltételezem, visszamenőleg nem drágítanak.

Az elmúlt évben (éppen egy éve van gázfűtésem) havi 23 ezret fizettem 11 v 12 hónapban. Most, a legutolsó számla az 40 ezer volt. Ez az éves elszámolás korrigáló adata lehet, vagy ezután ennyi lesz a havidíj? A elszámolás logikus lenne, mert éppen 1 éve (2020 novembertől, a kezdettől) - csak nem kaptam semmiféle erre vonatkozó adatot/információt.


2021. dec. 2. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt is arsapkazzak szoval nem lesz gond
2021. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aki tud ennél konkrétabbat - kérem, ossza meg velünk
2021. dec. 2. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A számlán rajta kell lennie, hogy mi alapján jött ki ez az érték. Becslés? Leolvasás?

Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy a nemtom hol, nem tudom milyen szolgáltatónál lesz-e, lehet-e a rezsicsökkentés miatt egyáltalán árváltozás és ha igen, mekkora.

2021. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, hogy többszöri elolvasás után sem értem.

Számlaküldés nélkül nem vonnak le pénzt. (Gondolom, a levonás azt jelenti, hogy csoportos beszedéssel fizeted.) A számlákon a befizetés, illetve csoportos beszedés napja is szerepel; a számla megkapása és a beszedés napja közt van idő kifogást emelni, ha valami nincs rendjén.

A számlán pedig rajta van, hogy részszámla, vagy elszámoló számla. De ha nem lenne rajta, akkor is tartalmazza a számla a pontos időszakot, naptól-napig; látszik, hogy egyhavi, vagy egy évi időszak. Ha elszámoló számla, akkor azt is tartalmazza, hogy a részszámlákon mennyi befizetés történt, és úgy készül egyenleg, hogy mennyi az eltérés.

Ezen kívül az elszámoló számlán szerepel az is, hogy a következő időszakban hány m³ lesz a részszámlákon. (Ha visszatérítés jár, akkor arányosan csökkentik, ha fizetni kell többletfogyasztás miatt, akkor arányosan növeli a következő időszak fizetendő havi fogyasztásmennyiségét; arra számítva, hogy a következő elszámolásnál nem lesz – legalábbis jelentős – eltérés.

A részszámlákon pedig azt is közölni szokták, dátummal, hogy a legutóbbi elszámolás értéke után, amikor adott mérőállás volt, azzal az adott részszámlával együtt, hány m³ gáz kerül kifizetésre. Leolvasással láthatod, hogy hol tartasz ahhoz képest.

Igen, egy-egy elszámolási időszakban szokott változni a gázdíj, de az látszik az egységárakból, amiket szintén tartalmaz a számla. Nem szokott számottevő lenni.

2021. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!