Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik (általában) bankkártyával...

Akik (általában) bankkártyával fizettek, akkor is úgy szoktatok, ha csak néhány száz Ft-ért vásároltok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 29. 14:07
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, akkor inkább készpénzben.
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Én ha tehetném nem is pazarolnám már az időt, energiát, és helyet a készpénz tartására. Viszont sajnos olyan retek megyében élek, ahol elég sok helyen csak készpénzes megoldást fogadnak el (ellenben kizavarnak az üzletből), illetve ahol 1000 forint alatt nem fogadják el a bankkártya terminálos fizetést.
2021. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hiszen általában nincs nálam készpénz, semennyi. Ha meg van, akkor okkal, úgyhogy abból megint csak nem költök.


Azt vettem észre egyébként az utóbbi időben (nyilván ez ellentétes az első válaszoló tapasztalatával, mondjuk én Budapesten élek) hogy már szinte mindent meg lehet oldani vagy kártyás fizetéssel (pl. benzinkutaknál a mosdót is) vagy amit nem (pl. parkolás) azt meg a Simple alkalmazással. Úgyhogy tényleg nagyon szélsőséges esetekben van csak szükség készpénzre.

2021. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen 100 ft-okat is fizetek kártyával, nem szóltak mèg èrte. Keleti megyeszèkhely
2021. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen igen, sot foleg akkor mert hanem annyi szaros aprot adnak vissza hogy lehuzza a zsebemet
2021. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármilyen kis összeget kártyával fizetek. Tegnap ugyan készpénzért vettem orvosi maszkot a patikában, mert volt nálam rengeteg apró, de ez általában nem így van. Ez előtt kb. 1 hónapja fizettem utoljára készpénzzel.
2021. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs készpénz nálam
2021. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!