Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen pénznembe érdemes...

Milyen pénznembe érdemes átváltani 400 ezer forintot?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 14:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%
Aha... Szoval igazam volt h 200 at se keresel es nincs 10 misid se :)) de cserebe kozgazdasz vagy :))) aki ert valamihez :)))
2021. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%

"Aha... Szoval igazam volt h 200 at se keresel es nincs 10 misid se :)) de cserebe kozgazdasz vagy :))) aki ert valamihez :)))"


Már a kérdésedből is sugárzik, hogy mennyire nem ismered a pénzügyi világot.

Ha Fiat pénzben méred az emberek vagyonát akkor nagyon sokat kell még fejlesztened a pénzügyi intelligenciádat.

2021. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
35%

Akkor vegyél bitcoint, ethert, dogit stb stb, mert abban van ez érték. Az nem hitelpénz,

amögött van érték. Mi is? Egy ország gazdasági ereje. Ja az pont nincs. Ja akkor arany fedezett. Ja az sincs. Az egész egy számítógépes jel baxdmeg semmi több. Még a pénz legalapvetőbb kelléke a bizalom sincs meg mögötte. Ne fárassz már ezzel faxsággal légyszi. Menj vissza a coinbasere vagy binancera azt játszál tovább.

2021. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Mibe mernem? :)) Azt a 2 vizes zsemlenyi vagyont amid van... :)))
2021. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
51%

13mas,pont az a lényege a bitcoinnak, hogy trustless network.


Az hogy bizalmat kell szavaznod számodra ismeretlen embereknek, nem nevezném meg mint előny lol 😂😂 kretén

2021. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha forintban tartja a pénzét a csávó, sokkal rosszabbul jár hosszú távon, mintha euróban tartana, ezt nem túl nehéz kiszámolni. Nem értem ebbe, hogy tud beleállni valaki, ráadásul kozgazdasz diplomával 😂😂
2021. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Na most akkor euró vagy svájci franc?

Nehéz dönteni, svájci frankom még nem volt és az olyan szép…

Meg Svájc gazdaságába megbízok, jobban mint a bolgár meg a szlovák gazdaságba

2021. dec. 2. 21:24
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

10es. Te minden ilyen kérdésre bevágod ezt a dumát, már vagy 10szer olvastam tőled gyakorin ezt. Unalmas.


Abban igazad van, hogy a FIAT pénzek inflálódnak, illetve ez hitel pénz. De a közeljövőben nem fog úgy járni a forint mint a pengő, ettől nem kell félni.


Az emberek meg sírnak, hogy magas az infláció. Elárulom ez globális jelenség. Nem a magyar kormány miatt van. A kormány éppen hogy jól kezeli az egészet, nem emeli ész nélkül az alapkamatot. Nincs itt nagy gáz. Csak az elmúlt 7 év miatt elhitték az emberek, hogy sosem lesz már magasabb infláció. Ami persze nem igaz.


Jah és a kriptorol röviden: hazárdjáték az egész. Nem mondom, hogy nem nyertem rajta én is elég szépen. De azért ezt ne tekintsük már komoly befektetésnek.

2021. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#18

" Te minden ilyen kérdésre bevágod ezt a dumát, már vagy 10szer olvastam tőled gyakorin ezt. Unalmas."


Kétszer fejtettem ki ezen az oldalon a véleményem erről a dologról, ebből kifolyólag biztos, hogy tőlem ezt többet nem olvastad.


"Abban igazad van, hogy a FIAT pénzek inflálódnak, illetve ez hitel pénz. De a közeljövőben nem fog úgy járni a forint mint a pengő, ettől nem kell félni."


De sajnos úgy fog járni, mivel a FIAT pénzek működése ez ilyen. Van erről egy nagyon jó könyv Mészáros Péter-nek A falevél című könyve érdemes elolvasni.


"Az emberek meg sírnak, hogy magas az infláció. Elárulom ez globális jelenség. Nem a magyar kormány miatt van. A kormány éppen hogy jól kezeli az egészet, nem emeli ész nélkül az alapkamatot. Nincs itt nagy gáz. Csak az elmúlt 7 év miatt elhitték az emberek, hogy sosem lesz már magasabb infláció. Ami persze nem igaz."


Azért ez összetetted ennél, az is közrejátszik, hogy elértük a monetáris gazdasági ciklus végét, a 0%-körüli jegybanki alapkamat buborékokat hozott létre, az állam pedig az eszköz vásárlás révén még jobban felfújta ezeket a buborékokat. Vagy ott volt az unortodox gazdaság politika, ami mind a befeketteői mind a hitelezői oldalt támogatta, a lakosság kárán. Bár sok mindnet nem tehetet volna a kormány sem mivel, mivel sok beleszólásuk nincs.


"Jah és a kriptorol röviden: hazárdjáték az egész. Nem mondom, hogy nem nyertem rajta én is elég szépen. De azért ezt ne tekintsük már komoly befektetésnek."


A cryptoról eddig nem írtam semmit, viszont személy szerint nagyobb SCAM-nek tartom a FIAT pénzügyi rendszert mint magát a Bitcoint.

2021. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
19 orvendek h igy kifejted a velemenyed de latszik h proli vagy aki eleteben nem latott sok penzt, szoval enyhen hulyesegnek tartom kb minden szavad, de fel a fejjel, biztos vannak olyan kopkodo kocsmak ahhol ezt ertekelik
2021. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!