Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Postán maradó csomagokat...

A Postán maradó csomagokat miért a személyi igazolványért cserében adják át még mindig?

Figyelt kérdés

Számomra még mindig meglepő, hogy a Postán a címzett nevének bemondására egy személyi igazolványszámért cserébe odaadják a csomagot. Kb negyedévente jön ilyen csomag, kettő családtag nevén (aminek a saját nevemhez nincs köze). Közel ezer lelkes kis falu, az ember néha hajlamos a személyijét otthon hagyni (tudom, tudom, nálad kell legyen...), és nem egyszer kellett visszakullognom érte. Holott a telefonom nálam volt mindig, benne a Postától a csomag megérkezéséről tájékoztató SMS-el, amiben benne van a csomag azonosítója.

Miért van az, hogy a Postán még mindig személyi kell, egy például egyedi azonosító vagy QR kód helyett, amit kizárólag a címzett (vagy akit erre felhatalmaz, kvázi odaadja a kódot) ismerhet? Csomagautomatáknál és Packeta csomagpontoknál is tökéletesen működik a rendszer. A Magyar Posta miért nem halad a korral? Esetleg egy postai dolgozó van itt, aki tudna erre indokot adni?



2021. dec. 4. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

1. A csomagokat NEM a személyi igazolványért CSERÉBE adják át, az igazolvány marad nálad!

2. Magyarországon a személyazonosságot ezzel az igazolvánnyal tudod csak igazolni, a Posta nem adhatja oda bármi SMS-re, az nem jogostí fel a csomag átvételére!

2021. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elment véletlen:

3. A szem.ig-nak MINDIG nálad kell lennie, ha nem, akkor az a te hibád!

2021. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az elsővel pontoddal egyetértek, rosszul fogalmaztam.

A másodikkal már vitatkoznék: miért kell személyazonosságot igazolnom egy csomag átvételéhez? Szerintem sokkal jobb azonosító egy csomaghoz mondjuk egy SMS-ben vagy e-mailben küldött a csomagra vonatkozó egyedi azonosító? Csomagautomatáknál és Packeta átvevőhelyeken például ez így működik.

A harmadik pontod felvetését azért nem értem, mert ezt én magam is leírtam. De amúgy meg, mennyivel egyszerűbb előkaparni a telefont, mint az igazolványt?

2021. dec. 4. 18:05
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Mert ez igy mukodik, ha nem tetszik tegyel panaszt a postanal...

Azt meg vegkepp nem ertem miert nincs mindig nalad a szemelyid...

2021. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez ritkán fordult elő, de megesett néhányszor az elmúlt évek során. Mint írtam a hosszú leírásban, ez egy kicsit kevesebb, mint 1000 fős falu. Vágod a füvet, dolgozol a kertben vagy valami ilyesmi, csipog a telefon, hogy csomag jött. Elindultam, hogy átvegyem, és a postán kérték ugye a személyit. Posta ráadásul 3 perc séta csak, az egész műveletre van 10 percem. Gondolom Te sem tartod otthon a zsebedben az irataid, és a "Kiugrok a postára csomagér" ötlet megszületésekor nem is gondolod végig, hogy nincs nálad az igazolványod.
2021. dec. 4. 18:13
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Azért kell magad igazolni, mert a csomagot X személynek adhatják ki, igazolvány nélkül meg bárki mondhatná, hogy ö az.

Az meg lényetelen, hogy ugyanolyan egyszerü elövenni egy telefont, mint egy igazolványt, a telefon még mindig nem igazolja, hogy te vagy a címzett.

2021. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

"Gondolom Te sem tartod otthon a zsebedben az irataid, és a "Kiugrok a postára csomagér" ötlet megszületésekor nem is gondolod végig, hogy nincs nálad az igazolványod."

Mielött elindulok, garantáltan megmosakszom valamennyire, normál ruhát veszek fel, nem amiben a kertben dolgoztam, akkor meg már az iratokat is viszem magammal.

2021. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Illetve: nem is felélten azzal van a bajom, hogy otthon hagytam néhányszor az igazolványt. Csak azt nem értem, hogy azzal mit igazolok? Feltételezem, a postás nem rendőr. A rendőr is a PDA-n keresztül kéri le az adatokat, nem ránézésre ellenőrzi. Nekem ráadásul az a tapasztalatom, hogy 10-ből 1 postás az, aki saját maga írja rá a papírra az ig. számot, többi 9 esetben csak ránéz az igazolványra, és odaadja a papírt, hogy írjam rá (ezen felmérésben csak a számomra ismeretlen postai dolgozókat vettem figyelembe, hogy releváns legyen). Így gyakorlatilag ha tudom, hogy egy idegen kis faluban jött valakinek csomagja, akkor azt 90%-os eséllyel úgy adják ki, hogy rá lehet írni egy random igazolványszámot is (falusi postán kamera sincs). Ez szerintem nagyon nem biztonságos megoldás szemben egy egyedi azonosítóval. Illetve azt lehetne elektronikus úton is rögzíteni, ami meg sokkal környezetkímélőbb és visszakereshetőbb.
2021. dec. 4. 19:00
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehogy annak pl.a szomszédnak vagy másnak aki valahogy megszerzi az értesítőt vagy az azonosító számot ne legyen olyan könnyű dolga hogy csak meglobogtatja a postán és már vinné is a csomagot.

Van ahol még családon belül is meglopják egymást,pár éve voltam csomagos postás,az egyik kollégámat azért rángatták meg mert átadta a csomagot lakáson annak aki ajtót nyitott neki,az bemondott egy kamu nevet és igazolvány számot-később kiderült hogy csak egy rokon volt akit egyedül hagytak a lakásban pedig nem is voltak túl jóban vele-az meg élt a lehetőséggel és ellopta a csomagot.

És még így is vannak akik kikérik maguknak hogy a postás arra kéri őket hogy azonosítsák magukat kézbesítés előtt még a mostani érintésmentes kézbesítési eljárással is.

2021. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
6-os: de mint írtam, családtagok és ismerősök csomagját is név bemondása után kiadják, ahol NEM vagyok címzett. És mint írtam, az esetek többségében ránéznek az igazolványra, de nekem kell a számot leírni, magyarul írhatok, amit akarok. A kód meg konkrétan beazonosítja a csomagot.
2021. dec. 4. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!